Skocz do zawartości

Nie świeci wsteczny, kierunkowskazy, brak 1 biegu wycieraczek oraz nie działa tylnia wycieraczka


Gość Kychuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Z dnia na dzień przestały działać kierunkowskazy, światła wstecznego, zniknął również pierwszy bieg wycieraczek przednich oraz tylnia przestała działać. Ktoś ma jakiś pomysł czym może być to spowodowane? Bezpieczniki wszystkie dobre. Usterka wystąpiła w czwartek, dzisiaj wymieniłem końcówkę stacyjki ale to nie pomogło :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Bezpiecznik dobre ale jak sprawdzone?

Prąd z nich wychodzi?

 

 

Ja podejrzewam złącze X2

 

2020-11-28_203931.jpg

2020-11-28_203950.jpg

Bezpieczniki wyjmowane po kolei i sprawdzanie miernikiem na ciągłość obwodu. Czytałem że być może winowajcą jest moduł komfortu/multitimer. Wiecie może za jakie funkcje on dokładnie odpowiada, i jak go wyjąć? 

PS. Na początku nie było też podświetlania zegarów, ale po nocy z odłączonym akumulatorem zegary zaczęły świecić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć to ustrojstwo? Przekaźniki wyjąłem, ten zielony plasticzek co jest mniej więcej na środku skrzynki też wyjęty, a moduł ma tylko niewielki luz jakby jeszcze gdzieś się na czymś trzymał. Czy konieczne będzie wyjęcie całej skrzynki? Dodam że to jest mój pierwszy samochód i niezbyt jeszcze ogarniam co i jak. 

Skrzynka z bezpiecznikami poluzowana, ale jie wyjęta bo "otwór" jest za mały i nie chce wyjść. Konieczne będzie rozebranie tapicerki? 

Edytowane przez Kychuu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kychuu napisał:

Bezpieczniki wyjmowane po kolei i sprawdzanie miernikiem na ciągłość obwodu.

 

A sprawdzane czy prąd do nic dochodzi?

 

12 godzin temu, Kychuu napisał:

Czytałem że być może winowajcą jest moduł komfortu/multitimer.

Według schematu to wszystko przechodzi przez złacze X2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adam1954 napisał:

 

A sprawdzane czy prąd do nic dochodzi?

 

Większość była sprawdzana i w ten sposób. Na chwilę obecną chce wyjąć multitimer, bo znajomy ma astrę na części i chce podmienić i sprawdzić czy będzie dobrze. 

4 minuty temu, adam1954 napisał:

 

 

Według schematu to wszystko przechodzi przez złacze X2.

 

Gdzie to złącze dokładnie się znajduje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, adam1954 napisał:

Multitimer nie ma na pewno nic wspólnego ze światłem cofania ale z wycieraczkami , kierunkowskazami tak

Multi już wyjęte, niedługo założę drugi i sprawdzę. A złącze X2 gdzie się znajduje i jak się do niego dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności