Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.0 - wybierak skrzyni biegów.


Gość DaNt

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, DaNt napisał:

Witam,

 

Z internetu zakupiłem zestaw naprawczy wybieraka skrzyni biegów i nie bardzo wiem jak do tam zaimplementować. W teorii ten plastikowy kapturek z pierścieniem segera powinien zostać na metalowym pierścieniu od strony skrzyni a od strony drążka jest kulka która powinna wejść do środka, jednak w praktyce wygląda to jak na zdjęciu, nie dość, że nie mam miejsca by założyć segera to kulka w całości nie potrafi się schować do środka, do plastkikowego kapturka z zestawu naprawczego.

 

Czy mógłbym prosić o jakiś patent na montaż tego ustrojstwa ?

 

Do postu dołączam zdjęcie od strony lewego koła przedniego oraz link do zestawu:

 

 

https://allegro.pl/oferta/opel-corsa-b-zestaw-naprawczy-wybieraka-skrzyni-8994378803?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Układ+napędowy&gclid=CjwKCAiA25v_BRBNEiwAZb4-ZUlqwZtvVbdOatglCeqobX8N5LdMm9gdh7jrmZy07S2BzniCBp5WeBoCXoAQAvD_BwE

 

wybierak.jpg

biały smar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, anch napisał:

cześć jasne że można  

musisz wyjąć wybierak a następnie wymienić części: tuleje, podkładki drążka (przeważnie takie żółte), zabezpieczenie drążka i koszyk dopiero wtedy naprawa ma sens, aby  włożyć jabłko ( kulkę) w koszyk posmaruj smarem białym. jeśli jabłko nie chce wyjść uderz lekko młotkiem gumowym ale z wyczuciem aby nie zniszczyć dolnego drążka bo jest z aluminium

mam nadzieje ze pomogłem, jeśli nie to  pisz postaramy  się coś zdziałać

 

Ok, jutro będę próbował. Samego wybieraka nie widzę potrzeby by wyciągać, bo właśnie miałem sytuacje na autostradzie, że straciłem biegi. Okazało się że koszyk się rozleciał a teraz z zestawu naprawczego nie mogę włożyć jabłka do końca i tak średnio co kwartał mi wyskakuje.

 

Reasumując: W pierwszej kolejności zakładam koszyk z pierścieniem segera a później próbuję włożyć jabłko czy probował włożyć koszyk bezpośrednio na jabłko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kolega napisał wykonuje naprawę na aucie, napisałem że musi go wyjąć i wtedy naprawić w treści mojej wiadomości jest napisane żeby nasmarował smarem białym 

chyba że nie rozumiem jego problemu? 

pozdrawiem M 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anch napisał:

z tego co kolega napisał wykonuje naprawę na aucie, napisałem że musi go wyjąć i wtedy naprawić w treści mojej wiadomości jest napisane żeby nasmarował smarem białym 

chyba że nie rozumiem jego problemu? 

pozdrawiem M 

Spokojnie, zrozumiałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DaNt napisał:

Ok, jutro będę próbował. Samego wybieraka nie widzę potrzeby by wyciągać, bo właśnie miałem sytuacje na autostradzie, że straciłem biegi. Okazało się że koszyk się rozleciał a teraz z zestawu naprawczego nie mogę włożyć jabłka do końca i tak średnio co kwartał mi wyskakuje.

 

Reasumując: W pierwszej kolejności zakładam koszyk z pierścieniem segera a później próbuję włożyć jabłko czy probował włożyć koszyk bezpośrednio na jabłko?

najpierw koszyk na jabłko (musi kliknąć) potem całość wkładamy  w aluminiowa belkę

Teraz, anch napisał:

najpierw koszyk na jabłko (musi kliknąć) potem całość wkładamy  w aluminiowa belkę

jak wkładasz całość do belki to tez musi kliknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anch napisał:

najpierw koszyk na jabłko (musi kliknąć) potem całość wkładamy  w aluminiowa belkę

jak wkładasz całość do belki to tez musi kliknąć

ok i na końcu pierścien segera 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, anch napisał:

najpierw koszyk na jabłko (musi kliknąć) potem całość wkładamy  w aluminiowa belkę

jak wkładasz całość do belki to tez musi kliknąć

jak kliknie to jeszcze nie koniec bo musisz jeszcze te zabezpieczenia wcisnąć na woje miejsce też klikną

1 minutę temu, DaNt napisał:

ok i na końcu pierścien segera 

tak, seger również musi być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anch napisał:

jak kliknie to jeszcze nie koniec bo musisz jeszcze te zabezpieczenia wcisnąć na woje miejsce też klikną

tak, seger również musi być

O których zabezpieczeniach mówisz, widać je na zdjęciu? Możesz zaznaczyć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności