Skocz do zawartości

Wyciek oleju na połączeniu silnika i skrzyni buiegów


silos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

W opel Meriva A z 2008 z silnikiem benzynowym 1.4 na połączeniu miski olejowej i skrzyni biegów jak na zdjęciu zbierają się krople oleju silnikowego. Jest jego wyraźny ubytek na bagnecie kontroli poziomu oleju silnikowego GM 5W30. Silnik nigdy nie był remontowany od nowości. Czy taki wyciek w tym miejscu to może być uszczelka pod miską olejową do wymiany ? W innych miejscach z przodu silnika jest tylko opocenie olejem silnikowym przy uszczelce.

 

wyciek_oleju.jpg

Edytowane przez silos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciec z uszczelnienia wału , z uszczelnienia wałka skrzyni lub właśnie uszczelnienie miski olejowej

Taka kropelka nie ma chyba wpływu na pobór oleju prędzej pobór pierścieniami lub uszczelniaczami zaworów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź.

Na tym miejscu jak wytrę krople od razu napływa olej silnikowy.

Dodatkowo w zbiorniku zapasu płynu chłodniczego (zbiornik wyrównawczy) na brzegach na powierzchni płynu chłodniczego zebrała się delikatna maź.

Silnik benzynowy 1.4 bez LPG  od nowości nie remontowany, ma tylko 80 000km.

Czy z tego by wynikało, że niekoniecznie to miska olejowa tylko z uszczelniaczy zaworów ?

Dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, silos napisał:

na brzegach na powierzchni płynu chłodniczego zebrała się delikatna maź.

To może być od wymiany jakiejś zatłuszczonej części od układu chłodzenia.

Ale kompresje bym pomierzył.

7 godzin temu, silos napisał:

tylko z uszczelniaczy zaworów ?

Niczego takiego nie napisałem.

Napisałem że pobór oleju może się nimi odbywać ale nie musi

Zdejmij tą gumową wkładkę którą widać na zdjęciu i sprawdź czy masz mokre kolo zamachowe.

Może też  być że masz odmę zamurowaną masłem i ciśnienie się w komorze korbowej robi większe i wyciska uszczelniaczem walu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu tej osłony gumowej widoczne koło jest całkowicie suche.

Wynikało by z tego, że to jednak miska olejowa do uszczelnienia poprzez wymianę uszczelki?

Jaki moment dokręcenia jest wymagany dla tych gwiazdkowych nakrętek miski olejowej ? 5Nm - 8Nm ?

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień Dobry.

Chciałem wrócić do tematu ponieważ jakiś czas temu wymieniłem uszczelkę miski oleju silnikowego i nadal sączy się olej. Wynika z tego, że to musi być olej już ze skrzyni biegów i może być go coraz mniej. Chciałem go więc sprawdzić i dolać w silniku Opel Z14XEP 1.4 benzyna. Sprawdziłem swoją dokumentację pojazdu i nigdzie nie ma mowy jakim typem oleju jest zalana skrzynia biegów. Czy można tu zastosować jakiś typowy olej do skrzyni biegów aby nie wymieniać całego oraz czy kapanie oleju ze skrzyni biegów to po prostu uszkodzony uszczelniacz na wale napędowym który wychodzi z silnika i wchodzi do sprzęgła i skrzyni biegów?

Dziękuję za odpowiedź.

M.K.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

 

Właśnie nie wiem jaki to rodzaj oleju może być. Jeżeli jest tak rzadki to pewnie z silnika. Ze skrzyni pewnie by się nie wylał po jest o wiele gęstszy i nie ma sensu dolewać ?

 

M.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności