Skocz do zawartości

Wyciągnięcie Security Code z Opla Agilii 2003r, pojemność 1,2l


Gość piomich1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piomich1

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.

Kupiłem niedawno Agilę z jednym kluczykiem i do tego w słabym stanie.

Nie posiadam także do samochodu Car Pass z security codem.

Czy programem OP-COM w wersji chińskiej jest możliwość wyciągnięcia z samochodu Security Codu??, aby później móc zaprogramować nowy kluczyk z imo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piomich1

Bardzo dziękuje za odpowiedź adam1954

Opis na forum już czytałem i wygląda że jest to dość proste, ale nigdzie nie wyczytałem jednoznacznej informacji że w Oplu Agila z 2003 roku da się to zrobić.

Zastanawiam się czy mam kupować interfejs:

Link do interfejsu

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Opla się przyda. Jak nie do tego to diagnostykę reszty możesz robić.

Nikt z Agili jeszcze tego nie sprawdzał jak widać.

Przecieraj szlaki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Niestety nie udało się zaprogramować kluczyków aby można było otwierać i zamykać Agilę zdalnie. 

Programuje się tylko samo imo, szkoda. Próbowaliśmy nawet Tech2 ale także nie dało rady.

 

Zastawia mnie tylko to że, kupiłem klucze do Agilii w których elektronika zupełnie inaczej wygląda jak elektronika w kluczyku który otrzymałem przy zakupie samochodu (razem z samochodem) .Oczywiście kluczyk (kupiony z samochodem) był zepsuty a dokładnie mikro styki obydwa nie działały dobrze. Kluczyk raz otwierał i za chwilę zamykał samochód, a później tylko ciągle zamykał.

Nie wiem może ta elektronika w nowych kluczach jest jakoś inaczej programowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, piomich1 napisał:

Witam

Niestety nie udało się zaprogramować kluczyków aby można było otwierać i zamykać Agilę zdalnie. 

Programuje się tylko samo imo, szkoda. Próbowaliśmy nawet Tech2 ale także nie dało rady.

 

Zastawia mnie tylko to że, kupiłem klucze do Agilii w których elektronika zupełnie inaczej wygląda jak elektronika w kluczyku który otrzymałem przy zakupie samochodu (razem z samochodem) .Oczywiście kluczyk (kupiony z samochodem) był zepsuty a dokładnie mikro styki obydwa nie działały dobrze. Kluczyk raz otwierał i za chwilę zamykał samochód, a później tylko ciągle zamykał.

Nie wiem może ta elektronika w nowych kluczach jest jakoś inaczej programowana.

 

Przepraszam ale odbiegłem od tematu, Security Cod został wyciągnięty Opcomem oryginalnym, ten chiński który zakupiłem nie dał rady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że jak w innych opelkach były klucze zdaje się delphaja i i Siemensa. Niestety wyglądały identycznie i tylko różnice w płytce elektronicznej i nie dawało się je zamiennie stosować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bialy_baranek

Witam, mam podobny problem – kupiłem Agilę rocznik 2000 z jednym kluczem i pilotem w oddzielnym breloku. Układ jest na bazie mikrochipa 12c509a opisanego w specyfikacji jako jednorazowo programowany (patrz odnośnik). Myślę więc, że musiałbyś wymienić go na nówkę, i dopiero wtedy zaprogramować. Do tego jednak trzeba mieć trochę wprawy. Na foto dla porównania wnętrze mojego pilota.

FOTO.thumb.jpg.5e2b0dcb474a1aedc74de1a6f6e48b35.jpg

 

https://www.eliptor.pl/index.php?p66,procesor-pic-12c509a-dil8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie. Immo się zaprogramowalo a problem jest w pilocie radiowym za piloty nie oryginalne nikt nie będzie ani ręczył ani zgadywał czy się da doprogramowac czy nie da. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności