Skocz do zawartości

Kontrolka chłodnicy - astra g


Gość Chesco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

moj problem to zapalajaca sie kontrolka chlodnicy z wiatrakiem (jak na razie 2 razy zaobserwowalem) - nie wiem czy to regula ale gdy jade ze stala predkoscia i zwalniam wtedy potrafi sie zapalic - troche gazu i gasnie - jak na razie takie obserwacje. Klima i nadmuch wylaczony kiedy to sie dzieje, dodam ze poprzednio taka kontrolka skonczyla sie wymiana wentylatora klimy - co tym razem? - czy moze to swiadczyc o pompie wodnej? czy moze jakies styki? no i czy tech pokaze blad w przypadku gdy kontolka zapala sie na chwile?

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam niestety tez mam ten problem kontrolka sie czasami zapala, nawet gdy nie zalaczalem klimy. z tego co zaobserwowalem to wiatraczek chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Trochę już użytkuję to swoje autko, więc nawet wychwyciłem, w jakich momentach się zaświeca. U mnie jest tak, że kontrolka zaświeca się, kiedy załącza się wentylator. Wszystko niby jest normalnie, bo wentylator załącza się powyżej 90st., chłodzi silnik w zależności od temperatury na mocniejszym lub słabszym biegu, po schłodzeniu się wyłącza i tak niby powinno być. Mimo to kontrolka daje o sobie znać.

Natomiast po włączeniu klimatyzacji zaświeca się prawie natychmiast.

 

Opisałem to już wcześniej na forum, ale niestety nikt chyba nie ma pomysłu co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja miałem takie coś, że jak zapaliła się ta kontrolka to duży wiatrak włączał się na maxymalne obroty i już z nich nie schodził trzeba było gasić silnik aby kontrolka zgasła i wentylator się wyłączył po czym jak znów się w korku włączył to ta sama sytuacja. Okazało się, że miałem nie do końca wpięta wtyczkę od wiatraka klimatyzacji na dole przy zderzaku mniej więcej na środku. Komputer sterujący wiatrakami dostawał w głowę i przechodził w tryb awaryjny stąd ta kontrolka, po wpięciu wtyczki jak by ręką odjął :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio była wymieniana chłodnica klimatyzacji. Przy okazji był przepinany wiatrak. Po tym zabiegu jest tak, jak było, więc niestety to nie to. Ale dzięki za odzew.

Ktoś jeszcze może coś podpowiedzieć? Może wspólnie uda nam się namierzyć usterkę i pomóc przez to mi czy koledze, który założył wątek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko sprawdził bym ta wtyczke :) ja też miałem malowany zderzak i niby yło wszytsko dobrze niby była wsadzona ale nie do końca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy; przyczyną były zaśniedziałe styki w złączu sterownika układu chłodzenia i klimatyzacji (dostała sie tam woda); moduł ten siedzi pod zderzakiem, przed lewym nadkolem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! i to jest już jakiś trop, bo ostatnio właśnie byłem u elektryka. Wyjął mi tą wtyczkę i pokazał. Stwierdziliśmy w jednej chwili, że to już jej kres :) jak wymienię, to dam znać czy się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności