Skocz do zawartości

Astraj J 1.7 110km - P0400, 0403, 0404


Maniek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam rozwiązania mojego problemu, a być może ktoś z was miał podobnie. 

 

A więc... Po zakupie samochodu falowały w nim obroty więc zmieniłem zawór SCV na nowy - Falowania ustały, ale nie programowałem małej dawki paliwa - spalanie chwilowe jest na poziomie 0.8-0.9 (chyba że na zimnym to 1,2-1,4) 

 

Po około tygodniu jazdy wyskoczył magiczny komunikat "awaria pojazdu" oraz "moc ograniczona", a po podpięciu Aśki pod komputer wyskoczyły P0400, P0403, P0,404

Szybkie wyszukiwanie u wujka googla i znalazłem że oznacza to problem z EGR.

 

Na początku nie było "checka" a błąd pojawiał się co jakiś czas nieregularnie. W wolnej chwili pooglądałem tutoriale czyszczenia tego ustrojstwa i zabrałem się za czyszczenie. 

 

Wyczyściłem:

- EGR

-Kanał pod EGR - dolot (?)

- Przepustnica?

- Map sensor

 

Niestety problem pojawia się dalej i powoli rozkładam z tym ręce

 

Zaobserowałem że w momencie kiedy wyskoczy błąd to obroty wskakują na 1000 RPM a co dziwne w momencie kiedy wcisnę hamulec to spadają na ~800 RPM po puszczeniu znów ~1000RPM

 

Jakieś pomysły? Ktoś miał podobnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maniek91 napisał:

Wyczyściłem:

- EGR

-Kanał pod EGR - dolot (?)

To teraz trzeba sprawdzać dalej , czyli wiązka i sam EGR czy działa.

Czyli diagnostyka na komputerze ( obserwowanie parametrów pracy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

To teraz trzeba sprawdzać dalej , czyli wiązka i sam EGR czy działa.

Czyli diagnostyka na komputerze ( obserwowanie parametrów pracy)

rozwiniesz temat sprawdzania wiązki ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adam1954 napisał:

Co tu rozwijać?

Sprawdzanie czy przewody mają przejscie i nie mają zwarcia.

Od EGR do sterownika silnika

 

Miałem na myśli pinout wiązki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś pod komputerem ustawienia EGR. Porządnie wychylenie EGR miało być 30% a komputer odczytywał 0 więc nie wiem czy może nie zacina się elektromagnes ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak czysciles EGR. Jest dosyć kapryśny przy czyszczeniu i żeby dobrze go wyczyścić w tym aucie trzeba się trochę nastarac , rozruszałes grzybek czy tylko myłeś?  Zadałeś mu na teście 30% a pokazuje 0 to albo lepiej wyczyścić albo wymiana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 10:08, Marcin 83 napisał:

Pytanie jak czysciles EGR. Jest dosyć kapryśny przy czyszczeniu i żeby dobrze go wyczyścić w tym aucie trzeba się trochę nastarac , rozruszałes grzybek czy tylko myłeś?  Zadałeś mu na teście 30% a pokazuje 0 to albo lepiej wyczyścić albo wymiana. 

 

Dziś rozebrałem go ponownie żeby sprawdzić i udokumentować czyszczenie bo może coś przegapiłem. Zostal rozebrany na części pierwsze i wyczyszczony główny element, ten grzybek wyczyszczony na błysk. Po podłączeniu do kompa zrobiłem test EGR czy komputer steruje i wypycha grzybka - działa, ale na pomiarach wyskakuje mi coś takiego - nie znam się na tym więc nie wiem ale wydaje mi się że.parametry są złe

IMG_20211205_135121~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności