Skocz do zawartości

Radio Android Meriva B


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Navia napisał:

Jak nie ma co porównywać ? Ja używam nawigacji oddzielnie. Mam  wykupiona licencję dożywotnio . 

 

Ponadto android androidowi nie równy.

 

Użyj sobie telefonu z androidem 4 a 10 to zobaczysz jaka różnica.

A ja używam yanosika lub innej navi na jaką mam kaprys. Łącznie z powiadomieniami o wypadkach,kontrolach  czy korkach. Przy radiu akurat kwestia androida nie jest tak istotna. Jedynie przy starszych wersjach nie ma wsparcia dla jakichś wyrafinowanych aplikacji. 

Pomijam fakt że nigdy nie lubiłem aby coś zasłaniało mi szybę , a miejsca na telefon w jotce nie ma zbyt dobrego. Ponadto montowałaś kamery przód tył i dodatkowe wyświetlacze. W androidzie nie ma z tym problemu, mało tego , linie parkingowe wraz ze skrętem kierownicy zmieniają swoją pozycję .Ekran prawie 10 cali. Pełna obsługa z kierownicy , obsługa głosem . Mnie nic nie przekona w tej generacji samochodu do oryginalnego radia i milionów kabelków, zasilaczy rozgałęźników do rejestratorów kamerek , obwieszania lusterek . 

Jeszcze nie do końca rozumiem co mam porównywać ,androida 4 do 10 ? 

A w jakim celu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Jeszcze nie do końca rozumiem co mam porównywać ,androida 4 do 10 ? 

A w jakim celu ? 

A już nic bo się zagalopowałam . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Sprawdzając co jakiś czas Googla pod kontem hasła „Opel Meriva B radio android” trafiłem na Allegro na taką aukcję: https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-opel-meriva-2010-2017-android-13289547552. Pisałem do sprzedającego i twierdzi, że wyświetlacz pasuje w miejsce oryginalnego. Ceny w zależności od wersji (ilość pamięci RAM, pojemność dysku, szybkość procesora, wersja systemu Android) od 900 do 1850 zł. Czy ktoś z Was ma takie radio w Merivie?? Może ktoś zdecyduje się na zakup i podzieli się zdjęciami i przede wszystkim opinią na temat tego sprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w astrze j . A to praktycznie kuzynka . Co tu pisać, jak to android, masz aktualne mapy , Yanosik, aplikacje , obd możesz podłączyć i błędy czytać, kamerę cofania. 

Zwróć uwagę na wersję androida, bo te najtańsze już nie są przez aplikację wspierane i jest lipa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego co widzę wszystkie wersje od tej za 900 do tej za 1850 mają android 10. Widziałem jeszcze aukcje na Aliexpress ale zdjęcia wyglądają jakby ktoś wkleił wielki monitor w deskę rozdzielczą. Jakoś dotąd nie spotkałem dedykowanego radia android do Merivy B. Pojawiły się chyba dopiero teraz. Jak będę miał wolne 2000 zł ? to może się skuszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z Allegro wygląda, że jest mniej więcej takiej samej wielkości jak oryginalny wyświetlacz, te z Alieexperss zasłania dosyć sporo i wygląda jak tablet wklejony w photoshopie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być montowana w miejscu fabrycznego wyświetlacza to raczej słabo to widzę.

Jak długie trzeba mieć ręce by sięgnąć w czasie jazdy do ekranu. Strasznie to niewygodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności