Skocz do zawartości

Sztywne koło zamachowe do Z22SE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem tu nowy, to mój pierwszy temat. Szukam informacji odnośnie sztywnego koła zamachowego i sprzęgła do silnika Z22SE ze skrzynią F23, auto Vectra C GTS. 
Wyżej wymieniony silnik występował w Astrze G, Vectrze B oraz Zafirze bez dwumasy, czyli ze sztywnym kołem i innym sprzęgłem. Znalazłem koło zamachowe z tych starszych modeli nr oem:90537283 i sprzęgło: Statim 120.498 (14 zębów i 230mm średnicy jak moje obecne na dwumasie). Czy ktoś wie czy taki zestaw z Astry G by pasował? W kompletnych zestawach sprzęgła są podawane różne ilości zębów pasujące do tego silnika. Pozbywam się dwumasy ponieważ 1.5 roku temu wymieniałem ją wraz z kompletnym sprzęgłem i po około 30 tyś. KM się rozlatuje. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Edytowane przez jarek095

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamiana koła dwumasowego na zwykłe powiodła się, zostawię informację co potrzeba może komuś się kiedyś przyda.

 

Koło zamachowe sztywne oem:90537283


Sprzęgło oem:1208067 zamiennik: LUK 623 3125 09 (tarcza sprzęgła 230mm, 14 zębów)

 

Śruby koło zamachowe do wału oem:90511423 zamiennik: LUK 411 0127 10 (M10x25 w Vectrze z dwumasą są M10x27)

 

Śruby docisk do koła zamachowego oem:90444148 (M7x22 w Vectrze z dwumasą są M8x15)

 

Wysprzęglik jest taki sam przy sztywnym kole jak i dwumasie, skrzynia również pasuje choć w internecie można znaleźć informacje iż potrzeba skrzyni z wersji ze sztywnym kołem bo zostanie „dużo miejsca” - bzdura.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 16.01.2022 o 16:29, jarek095 napisał:

Zamiana koła dwumasowego na zwykłe powiodła się, zostawię informację co potrzeba może komuś się kiedyś przyda.

 

Koło zamachowe sztywne oem:90537283


Sprzęgło oem:1208067 zamiennik: LUK 623 3125 09 (tarcza sprzęgła 230mm, 14 zębów)

 

Śruby koło zamachowe do wału oem:90511423 zamiennik: LUK 411 0127 10 (M10x25 w Vectrze z dwumasą są M10x27)

 

Śruby docisk do koła zamachowego oem:90444148 (M7x22 w Vectrze z dwumasą są M8x15)

 

Wysprzęglik jest taki sam przy sztywnym kole jak i dwumasie, skrzynia również pasuje choć w internecie można znaleźć informacje iż potrzeba skrzyni z wersji ze sztywnym kołem bo zostanie „dużo miejsca” - bzdura.

 

 

Witam czy działa sprzęgło normalnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak najbardziej, zrobiłem na takim zestawie już około 50 tyś km. i nic a nic się nie dzieje. Dodam jedynie że trochę ciężko o śruby mocujące sztywne koło zamachowe, jeżeli nie ma na Allegro to sklep „Gorian części silnikowe” w Świdniku takie posiadał i tam zakupiłem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to możliwe że koledze działa u mnie niestety nie działa musiałem wszystko od nowa rozbierać i jednak kupować dwumasę więc szkoda roboty nie róbcie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem wszystkiego co napisałem w poście i jeżdżę tak od 2 lat bezproblemowo. Wszystko to było sparowane w Astrze G, Vectrze B bez dwumasy fabrycznie z Z22Se. Musiałeś użyć złych części albo nie odpowiednio złożyć. Jakich srub użyłeś do montażu koło zamachowe- wal korbowy?

Edytowane przez jarek095

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest to po prostu prosta sprawa. Ludzie czasami myślą że jak coś kupią nowe to musi być sprawne i dobre. Po pierwsze bywa tak że koło i docisk pasuje nie zawsze w dowolnej pozycji. Zakładając na sucho widać że kołki ustalając nieraz lepiej pasują nieraz gorzej. Trzeba sobie to zaznaczyć i najlepiej oddać jeszcze taki zestaw do sprawdzenia wyważenia.  Ja w życiu swoim kilka jednomadowych zestawów założyłem w różnych silnikach i było dobrze. I w 1.9 tdi i 2.0 hdi i 2.5 tdi.  Dlaczego niektóre auta mają w standardzie jednomas inne nie?   Czemu u mnie w touranach 1.6 tdi mam seryjne sztywne a to samo auto bez systemu start stop ma już dwumas?  Czemu 1.6 tdi w golfie i passa i ma dwumas a Touran nie ma. Te same kody silnika i ta sama moc.  Olel vicaro w 1.9 cdti i 2.5 cdti ma dwumas a to samo vicaro z 2.0 cdti ma jednomas. Dziwne nie?  I skrzyni nie rozwala nie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności