Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy spod maski


Gość Piter1369

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piter1369

Witam Chciałbym się zapytać o radę

Do sedna Posiadam Opel Vectra c 1.8 140km 220tys przebiegu 

Od pewnego czasu dobiegają dziwne odgłosy spod maski

Gdy odpalę samochód nic nie słychać gdy pochodzi z 10-20 min zaczyna coś Nie koniecznie stukać coś w tym rodzaju Te niby stukanie jest co 3-4 sekundy Gdy dodam gazu Stuki nie nasilają się Nie umiem powiedzieć czy całkowicie znikają bo nie słyszę od pracy silnika na wyższych obrotach 

Samochód Ma moc,Silnik nie szarpie, obroty nie falują, Przejeździłem na tych odgłosach z około 3 tyś kilometrów Odgłosy się nie nasiliły nie są słabsze Dodam również że zbliżam się do wymiany rozrządu za około 6-7 tyś kilometrów bo już najwyższy czas 

Czy to rozrząd daje o sobie znać czy to może być coś poważniejszego 

Nie ukrywam jestem 18 latkiem Dorabiającym w wolnych chwilach na utrzymanie tego samochodu I 50 czy 100 zł za radę u mechanika który tylko otworzy maskę posłucha i każe ściągać głowice To jest dla mnie sporo Z góry dziękuję za poświęcony czas i za radę Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Piter1369

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi cholernie przykro że szlana kula się rozbiła. 

A wróżek na forum nie zatrudniliśmy.

Masz 18 lat to już wiek dojrzały.

Więc pomyśl sam logicznie jak można zdiagnozować coś czego się nie widzi i nie słyszy?

Masz tam KZFR i zawory regulowane ręcznie ( wymiana lub szlifowanie kieliszków regulacyjnych)

Wszystko może stukać.

Ale w Twoim przypadku jeżeli jesteś przed wymianą rozrządu to nastaw się na większe koszty.

Rorząd +  KZFR + sprawdzenie i ewentualne wyregulowanie luzu.

Wszystko przy jednej robocie( wymiana rozrządu).

Ok 2 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter1369

Właśnie handlarz od którego Kupiłem mówił że wymieniał koło zmiennych faz rozrządu Nie wiem dokładnie czy mówił koło czy łożysko 

Wiem od handlarza się kupuje kota w worku ale pół roku jezdze bez problemów ale teraz coś popukuje 

Dzięki za radę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze pytanie dla czego nie dokańczasz tematów 

Sam założyłeś temat 

Ludzie się produkują starając coś doradzić a Ty co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  kupiłeś auto od handlarza - a on prawdę ci powie - pewnie jeszcze wcisnął ci kit że to silnik idealny i jedyny do LPG.

Jak Adam wcześniej zauważył - rozrząd w tym silniku wymieniać powinno się w całości, czyli pasek, napinacz, koła KZFR i zawory do nich.

Szklanki są sztywne więc można szlifować lub wymienić pod odpowiedni wymiar.

Owszem nie jest zalecany montaż LPG przez Opla ale robiąc odpowiednią obsługę i montując odpowiednią instalacje gaz nie zabije tego motorka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter1369

Rozmawiałem dziś z mechanikiem o wymianie rozrządu + kół faz rozrządu Za części z robocizną chce od 1300 do 1500zł 

Również powiedział do puki nie wywala błędów i pali od strzała mogę jeździć Sam był posiadaczem tego silnika w Zafirze mówił że na tym klekocie kół zrobił 20tys kilometrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piter1369 napisał:

Również powiedział do puki nie wywala błędów i pali od strzała mogę jeździć

A potem remoncik całego silnika.

 

25 minut temu, Piter1369 napisał:

Sam był posiadaczem tego silnika w Zafirze mówił że na tym klekocie kół zrobił 20tys kilometrów

A potem opchnął ją komuś bo trzeba było dołożyćasy a żeby nie lekotały to wlał 10W.

A co powiedział na sprawdzenie i wyregulowanie zaworów?

 

 

 

Popatrz sobie na części ile kosztują.

https://allegro.pl/oferta/ina-kola-zmiennych-faz-opel-astra-h-zafira-b-1-8-11105709347

 

https://allegro.pl/oferta/rozrzad-opel-zafira-b-1-8-16v-140-km-z18xer-a18xer-11251991867

 

Do tego wymiana uszczelniaczy wałków , wymiana lub szlif zużytych szklanek .

Podsumuj to i spytaj czy chce to robić za darmo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności