Skocz do zawartości

Prowadzenie merivy B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie , nie wiem jak wy macie ale ja mam takie dziwne uczucie niepewności prowadzenia tej merivy , mam wersję 140ps benzyna silnik ok niech będzie ,co prawda tej mocy nie czuć raczej ale ok natomiast zawieszenie mimo że bardzo komfortowe i ciche to nie daje mi pewności prowadzenia i przy większych szybkościach hm większych mam na myśli ok 100 lub ciut powyżej  czuję się jakoś niepewnie tak , mam porównanie bo sporo aut miałem i wiem ze focus to wzór prowadzenia ale nawet audi a2 których mam dwie sztuki dają mi duużo większą pewność prowadzenia i w nich wogóle nie czuć szybkości jadąc czy to 100 czy 180 czuję i wiem że zawsze sobie pradzę czy to wyprzedzanie czy hamowanie natomiast tą mervą mam stracha wyprzedzać czy jakieś szybkie manewry wykonywać , dziwne to trochę bo auto jest w naprawdę świetnym stanie wręcz idealnym ale coś mi w nim nie pasuje , czy to wina czy jakaś przypadłość opla czy tylko ja to tak odbieram ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, ja37 napisał:

Może już tuleje wahaczy mają dość, przejedź się na SKP, niech ci sprawdzą, pewnie ze 2 dyszki zapłacisz.

No przeciez pisałem że stan auta idealny wręcz wzorowy  więc stan auta odrzucam bo to nie to , chodzi o odczucia prowadzenia ono nie daje mi pewności prowadzenia w sumie nie wiem jak to określić  to tak jak z kobietą zobaczysz przejedziesz się i wiesz że to jest to lub nie to , 

kiedyś miałem focusa 2-kę z silnikiem diesla 136 ps i w tym aucie człowiek odpoczywał prowadząc nie ważne jaką szybkością i gdzie zawsze było ok , to samo z audi a2 niby z poprzedniej epoki ale ten spokój i nie czucie szybkości to jakiś majstersztyk a opel nie daje mi jakoś frajdy ba źle się czuję prowadząc go .

Edytowane przez berthold61

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje subiektywne odczucia i co Ci możemy poradzić? Ja swoją Mery lubię jeździć i nie odczuwam dyskomfortu ani niepewności. Żona jest zachwycona, bo siedzi wyżej i więcej widzi niż np. w Mercedesie E. Mery B nie nadaje się raczej do szybkiej jazdy. 140 km/h  to moim zdaniem jej maksymalna rozsądna prędkość.

Ciśnienie w oponach równe? Koła są takie jakie powinny być, zgodne ze specyfikacją? Jak masz możliwość to załóż 18" od OPC. Zobaczysz jak się na takich jeździ :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro sam piszesz, że stan jest idealny tylko odczucia nie te to pewnie ten typ tak ma...

 

jeżeli w jakikolwiek sposób Ci to pomoże lub chociaż trochę uspokoi to mi osobiście lepiej się jeździ moją merivą A niż B, poprostu lepiej ją "czuję" w czasie jazdy

 

@endrju63 18 do mery B to porażka, ani to wygląda ani to nie jeździ

Edytowane przez luceo2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorystycznie ładna, ale na tych wielkich kołach jak "koza na kółkach", jest coś takiego jak przerost formy nad treścią i 18stki w mery B to właśnie coś takiego dlatego ja fabryki nie poprawiam 16 dla mnie optymalne w tym aucie(komfortowo i wizualnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy bo auto jest fajne , felgi mam 17-ki seryjne na alusach letnie i zimowe dwa komplety takie same , fakt wyżej się siedzi ale w zafira B od teściów też wysoko się siedzi i tak po prawdzie lepiej się ją prowadzi no może poza obrotami silnika bo strasznie wyje , ale u mnie to każdy benzyniak wyje bo miałem ponad 35 aut i tylko 6 szt benzyniaków i cieżko mi zrozumieć że przy 100/godz auto ma prawie 3 tys obr , w focusie przy 130/godz miałem 2 tys obr i cisza absolutna , na temat obu audików a2 raczej zamilczę bo to 3 cylindrowce wiec cutkę sieczka jest ale też obroty przy 100/godz tylko 2 tys , więcej tamerivą pobrykam to pewnie sie przyzwyczaję ale kiedy ? audi pali 3,3 na trasie którą pokonuję a opel nie wiem może 7 może wiecej w sumie nawet nie wiem jeszcze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj spalania Dyszla z benzyną oraz obrotów. To dwa światy. Chcesz mało obrotów to kup amerykańca 5,7 V8. Ujrzysz wtedy 1500 rpm przy prędkości 140 km/h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności