Skocz do zawartości

symbol/numer silnika-jak znalezc?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proste (nie dlamnie 8) ) pytanko ! Gdzie znajdę tabliczkę z numerem silnika !??!?!

Szukałem chyba z pół godziny i nie mogę znaleźć. Auto to astra 94 1.4.

 

Najlepiej gdyby ktoś zarzucił fotkę, bo niby wiem że koło kolektora dolotowego z lewej strony ale za chinskie pierniki nie mogę tego zczaić....

 

 

...w dokumentach nie ma:(

 

z góry dzięki :!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

manipulator, jeżeli masz kartę pojazdu to na 100% musi w niej być nr. silnika. Numer silnika umiejscowiony jest albo na bloku silnika patrząc od przodu autka, albo na rancie bloku w miejscu gdzie skręcony jest blok ze skrzynią od str. kolektora wydechowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoisz prozdem do autka,pochylasz sie do przodu i widzisz : kolektor wydechowy czli to co idzie rura od wydechu z reguly ma forme 4 rurek zlonczonych w jedna wieksza lub 2 mniejsze.Obok tego po prawej stronie tego bedzie taka lekka plaszczyzna na ktorej powinny byc nabite numery silnika i to jest to.Znowu patrzac inaczej od gory na silnik widzisz przykrywke klawiature tak zwana na 8 srubach bodaj,patrzysz wiec dalej w dul widzisz kolejne sruby bodaj jest ich 10 czyli glowice i w tym momencie szukasz miedzy pierwsza a druga sruba plaskiego miejsca na ktorym sa numery wybite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ostatnio u znajomego i prawde mowiac lekko zglupialem. Chodzi o pojemnos silnika w moim aucie.Otoz za diabla nie moge znalezc zadnych danych identefikacyjnych silnika jaki mam w aucie. I teraz mam maly problem bo czeka mnie wymiana rozrzadu i nie wiem do jakiego silnika mam kupic. Poprzedni wlasciciel twierdzi ze to jest silnik 1.4 a ktos inny ze to jest silnik 1.3 lub 1.6. Jak to sprawdzic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie,ze mam juz nowy dowod i tam niema informacji o danych silnika

a wedlug dowodu jest 1.3 bo taka byla pierwsza rejestracja a potem ponoc silnik padl i wymienili na inny. Jedynie co wiem to to,ze jest na wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arti079, Wystarczy jak znajdziesz na bloku typ silnika,jeśli takowy jest.

Czego można się dowiedzieć o silniku znając jego oznaczenie?

Oznaczenie silnika jest unormowane i dostarcza o nim pewnych informacji.

Format oznaczenia to LCCLL(L), gdzie L-litera, C-cyfra

 

 

Pierwsza pozycja informuje jaką normę czystości spalin spełnia dany silnik:

 

brak litery norma ECE R83A (R 15.04)

C norma UE 91/441/EWG

X norma 94/12/UE

 

 

Druga i trzecia pozycja to cyfry informujące o pojemności silnika, np. 14 to silnik o pojemności 1.4 litra.

 

 

 

Czwarty znak oznacza stopien sprężania:

 

G < 8,5

L 8,5-9,0

N 9,0-9,5

S 9,5-10,0

X 10,0-11,5

Y > 11,5

 

 

Piąty znak oznacza układ zasilania paliwem:

 

D diesel

E wtrysk wielopunktowy

V gaźnik

Z wtrysk jednopunktowy

 

 

Szósty znak oznacza specjalne wykonanie:

 

A Egipt

H duża moc lub doładowanie

J dławiona moc

K ze sprężarką Comprex

L obniżona moc

R podwyższona moc

T turbo

2 silnik II generacji

 

Dla przykładu oznaczenie X16XEL informuje, że jest to jednostka spełniająca normę 94/12/UE, o pojemności skokowej 1600 ccm, stopniu sprężania między 10 a 11,5, wtrysku wielopunktowym i obniżonej mocy.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności