Skocz do zawartości

pytanie o rozmiar opon 195/60/R15


Gość damt610

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damt610

Witam wszystkich. Kupiłem Opla Merive 2005r 1.4 silnik i chciałbym zapytać o pewną sprawę. Ze starego samochodu zostały mi prawie nówki opony o rozmiarze 195/60/R15. Zastanawiam się czy da się je zamontować do standardowych felg aluminiowe w Oplu? Nie mogę w Internecie czy na forum znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Wulkanizator powiedział mi, że nie będą pasować ale właśnie niektórzy na forum pisali o niestandardowych oponach i podobno wchodzą.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. 

 

Edytowane przez damt610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damt610

Tak widziałem - widnieje tam wpis, że 195/60 R15 jest pasujące ale zastanawiam się dlaczego wulkanizator powiedział, że nie będzie pasowało?

Może zależy to od felgi a posiadam jakąś niestandardową?

Edytowane przez damt610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj rozmiary opon na felgach aluminiowych. Po pierwsze parametr rażący muszą mieć te samą średnice felgi w calach czyli R15. Druga sprawa to szerokość felg. Jak felga aluminiowa jest szeroka to wtedy wąska opona rozejdzie się na boki, z resztą to jest standard opony tzw balonowej dobra na nasze drogi. Jak chcesz zakładać balon na szerokie aluminium to nikt nie poręczy jak zachowa się to na zakrętach. Też nie piszesz czy to lato/zima/wielosezon. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damt610

Aktualna opona na feldze to 185/60/R15.

 

https://ibb.co/v1xg1tn

 

Nie jestem pewny czy ta felga jest oryginalna, za godzinę będę mógł zrobić zdjęcie całej felgi. 

 

Edycja: obecne opony 185/60/R15 to letnie. Te, które chciałbym założyć 195/60/R15 to wielosezonowe. 

Edytowane przez damt610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tylko jakie masz opony które chcesz założyć. No to odesłałem do linku bo skąd info czy nie masz felgi 16. Przeczytaj na feldze wymiar  i pod felgę oponę dobierasz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damt610
7 minut temu, Marcin 83 napisał:

Napisałeś tylko jakie masz opony które chcesz założyć. No to odesłałem do linku bo skąd info czy nie masz felgi 16. Przeczytaj na feldze wymiar  i pod felgę oponę dobierasz 

 

Aktualna opona na feldze to 185/60/R15 letnie. Te, które chciałbym założyć 195/60/R15 to wielosezonowe. Powyżej jest zdjęcie częściowe felgi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica powyzej 2%, więc w świetle sztuki ma rację ten co nie chce założyć. 

Zakładając że opona która jest założona jest prawidłowa. Sprawdź po feldze na co możesz sobie pozwolić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 21:41, Marcin 83 napisał:

Sprawdź po feldze na co możesz sobie pozwolić 

 

Zrobiłem zdjęcie całej felgi w załączniku.  Niestety nie znalazłem z zewnętrznej strony żadnego oznaczenia, pewnie trzeba byłoby odkręcić koło.

 

Po przeszukaniu informacji w sieci jestem raczej pewny, że to nie jest oryginalna felga od modelu Meriva.

Prawdopodobnie jest to felga od Opla Vectra B o oznaczeniu: 6JX15 ET49 4X100 ( LINK do znalezionej aukcji )

 

Na liście https://rozmiaropon.pl/tires/opel/meriva/2005 w felgach zamiennych nie figuruje takie oznaczenie z tak dużym ET49.

 

Z dobrych informacji znalazłem aukcje z tymi felgami i założonymi oponami 195/60/15 czyli takie jakie sam chce zastosować.

 

Co o tym wszystkim sądzić? 

felga w całości.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności