Skocz do zawartości

Awaria sondy błąd P0136 Heated oxygen sensor H02S 2, bank 1 circuit malfunction


Rekomendowane odpowiedzi

Testy EGR robi się na uruchomionym silniku.

EGR w tym silniku można bez problemu wyprogramować Techem.

Tech wgrywa mapę bez EGR.

I wtedy to podejrzenie masz wykluczone

Na postoju na wolnych ma być 0%

Podczas przyspieszania ostrzejszego powinien być powyżej 0%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ta Sonda która kupiłem jest sprawna. Co prawda grzałka dziala napięcie referencykne po przekręceniu kluczyka jest 0.45V ale zaraz po odpaleniu wartość Sondy spada do zera w ciągu kilku sekund i już tak zostaję. Nie reaguje na dodawanie gazu itp. Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyk od sondy , zmostkuj  pin 4 z masą włącz zapłon i sprawdź w programie jakie masz napięcie ( powinno być <50mV)

Wypnij wtyk ze sterownika (A84) i pin 62 do pinu 3 we wtyczce sondy ma być <5 Ohma

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię jak piszesz. Tak tylko dla pewności pin 4 to pin oznaczony na sondzie kolorem przewodu czarnego czyli przewód sygnałowy zwieram do masy i odczytuje napięcie ? W ten sposób dowiemy się czy sterownik (komputer) prawidłowo dokonuje pomiarów i czy przewody mają ciągłość.

Natomiast jeśli chodzi o pin 62 i 3 to wpinamy się miernikiem na pin 62 we sterownika i pin 3 w wtyczce sondy w ten sposób zmierzymy czy przewód również ma ciaglasc (nie ma żadnych przerw) ?  To będzie przewód masowy sondy od odczytu wartości. Sorki ze tak dopytuje ale lubię wiedzieć co z czym I dlaczego. 

 

 

Edytowane przez Tomasz1981

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wyciągnąć wtyk od sterownika  przy podłączonym aku czy jednak lepiej odłączyć? 

Wtyk A84 sterownika to ten u góry prawda ?

 

Tak jak pisałeś zmostkowałem pin 4 z masą i na programie pokazuje po podłączeniu 0,01V gdy odepnę masę wraca do 0,45V.

piny 62 sterownika do 3 sondy 0 Ohm

piny 61sterownika  do 4 sondy 0 Ohm

Dodatkowo zmostkowalem pin 3 sondy  z 4 sondy program pokazuje 0V , po rozłączeniu 0,45V

 

Wnioskuję z tych wyników że sterownik działa i odczytuje prawidłowo wartości. Jednak sonda ?

Sonda którą kupiłem (używana) ma numery 25335280 zgodne z z EPC

 

Nie mam jednak EGR jest tam blaszana zaślepka jak na zdjęciu poniżej. Szukałem wtyczki czy aby ktoś nie zaślepił jej sam ale nigdzie jej nie widzę. Dziwne że op-com ją testuje i pokazuje niaktywny i aktywny 5.thumb.jpg.4afe6e2ada4f0e40e0eb7410157b357d.jpg6.thumb.jpg.b0ba32b5fde72fa594733802ff8fda1f.jpg

 

Edytowane przez Tomasz1981

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz1981 napisał:

piny 62 sterownika do 3 sondy 0 Ohm

To by świadczyło o przerwie

EGR masz więc nie wyprogramowanego.

U mnie pokazuje cały czas nieaktywny

A84 to sterownik silnika.

X56 to wtyk  u góry

 

4 godziny temu, Tomasz1981 napisał:

Dodatkowo zmostkowalem pin 3 sondy  z 4

Mostek nie może zastępować elementu sondy

 

4 godziny temu, Tomasz1981 napisał:

piny 61sterownika  do 4 sondy 0 Ohm

Po co?

Pin 61 ma iść do sondy pierwszej 

A do sondy 2 ma pin 44 w X56 do pinu 4 we wtycze sondy 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czegoś nie rozumiem. Jeśli zwieram piny sondy 3 i 4 i jest reakcja w odczytach tzn ze sterownik odczytuje wartosci a co za tym idzie przewody są całe i nigdzie nie przerwane.Troche bawię sie programowaniem i elektroniką więc coś tam z tego kapuje.  Co do EGR jeśli ktoś go wymontował to ciekawe gdzie schował kable. Bo raczej gazownicy tego nie zrobili co nie. 

Edytowane przez Tomasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności