Skocz do zawartości

Włącza się check engine - czujnik spalania stukowego


Gość kdzirba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem jak poniżej (Opel Omega B '94 2.0 115KM): od jakiegoś czasu włącza mi się check, ale nie świeci stale. Po prostu co jakiś czas się zapala i gaśnie. W nierównomiernych odstępach czasu. Wyskakuje błąd czujnika spalania stukowego (już teraz nie pamiętam kodów). Zimą kontrolka praktycznie się nie zapalała. Dodatkowe objawy, to delikatne "mulenie" na zimnym silniku z rana: auto jedzie jakby był wciśnięty hamulec, po chwili czuję, że "hamulec" puszcza i przyspieszanie odbywa się bez większych problemów. Poza tym nie przechodzi w żaden tryb awaryjny, nie ma zauważalnego spadku mocy, spalanie w normie (ok. 10 l krótkie trasy, ok. 7,5 dłuższe trasy). Z innych problemów, to wieszający się wskaźnik poziomu paliwa (głównie przy wyższych temp. powietrza, latem). Pokazuje ok, po czym  spada do zera i czasami się poderwie i znowu opada. Zimą zero z tym problemów. Nie bardzo wiem, co może być problemem. Czy występowanie tego błędu może być połączone ze świrowaniem wskaźnika paliwa? Gdyby oprócz tych krótkich przymuleń przy jeździe po nocy, przy zimnym silniku, działo się coś jeszcze, to może można byłby coś konkretniejszego obstawiać, a tak, to nie wiem. Czasami jeszcze przy wyłączeniu zapłonu (rzadko), zdarza się, że silnik zakręci jeszcze zanim zgaśnie, wyłączy się z opóźnieniem. Ale nic ponad to. Może źle ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu? Ale objawów byłoby chyba więcej? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 09:57, ja37 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz błąd, nie masz czujnika detonacji.

 

Kody błędów, to 16 i 19. Czyli czujnik położenia wału świruje. Plus coś z tym spalaniem stukowym. Od czego zacząć sprawdzanie, naprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C20NE nie ma czujnika stuku.

Albo źle migasz, albo nas w trąbę robisz i masz X20XEV.

Albo masz popsuty sterownik.

Ale obstawiam drugą opcję.

Dasz foto silnika?

Albo kompa?

Albo choć przepływomierza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności