Skocz do zawartości

[Zafira A 1.8 16V 125 km] wymiana okablowania modułu wentylatora chłodnicy.


Gość ninjaczyjt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ninjaczyjt

Witam.

Zaliczyłem stłuczkę podczas której uszkodzeniu uległy: zderzak, reflektor, moduł wentylatora chłodnicy, nadkole.

Wszystko już prawie sam wymieniłem, ale mam problem z okablowaniem jeden wiązki.

Mianowicie część kabli mi wydarło i zmiażdżyło jedną z wtyczek do modułu wentylatora. Kable odtworzyłem i czekam na dosłanie zakupionej wtyczki z allegro, ale tam są 2 grube kable takie same  i w tym samym kolorze i nie wiem, jak je rozróżnić gdzie je podłączyć we wtyczce.

Miał ktoś podobny problem?

I jak sobie z tym poradziliście?

 

Bo myślałem jeszcze o podmianie całej wiązki, ale nie mogę nigdzie znaleźć do mojej Zosi 1.8 16V, ale są wiązki do Zosi 1.6 16V. Czy ta wiązka będzie pasować?

Edytowane przez ninjaczyjt
Błędy gramatyczne w zdaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam każda wiązka ma swój opis - i od wiatraków też ma - dlatego szukaj z opisem jak z twojej wiązki - może z 1,6 być tak samo opisana.

Szukał bym o takich samych opisach jak na twojej.

chłodz zafira.png

Tu masz sznurek do katalogu - https://opel.7zap.com/pl/car/t98/p/9/25-2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninjaczyjt

Ok, ale udało mi się zamówić wtyczki do tego modułu z kablami, ale są odcięte i zostawione tak około 10-15 cm.
Przeanalizowałem kable które udało mi się odtworzyć (te wychodzące z wyrwanej wiązki w aucie) i stwierdziłem, ze wszystkie są jakoś odznaczone  innymi kolorami z wyjątkiem 2-óch najgrubszych czarnych, albo ciemno szarych, bo było ciemno jak sprawdzałem.
i teraz jak będę je podłączał do tej wtyczki co kupiłem to nie wiem który jest który i do którego połączyć, bo są 2 identyczne :( 
Jedną z wtyczek naprawiłem przez wymianę, ale tam było wszystko widać bo była stara wtyczka tylko trochę zmiażdżona, ale drugą mi wyrwało i teraz nie wiem co z tymi dwoma kablami zrobić. Jak dojść, który gdzie do tej wtyczki wchodzi :(
Myślałem, żeby poprzez skrzynkę bezpiecznikową dojść, tylko nie wiem za co te dwa grube kable odpowiadają, żeby np. odłączyć na chwilę bezpiecznik i wtedy bym wiedział, że to ten kabel i on doprowadza prąd do tego konkretnego urządzenia.
Ma ktoś z was pomysł jak to rozwiązać?
Jakieś zdjęcie, czy podpowiedź które konkretnie bezpieczniki odpowiadają za te 2 kable i co za urządzenia one zasilają?

Edytowane przez ninjaczyjt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninjaczyjt

Ok. Znalazłem taką wiązkę, https://allegro.pl/oferta/opel-astra-g-1-6-wiazka-wentylatorow-90589170-3e-11832137916 , ale ona jest do Opla Zafiry/Astry g, ale silnika 1.6 16v, a ja mam 1.8 16V.
Mój silnik to Z18XE, a tamten kabel jest od Z16XE.
Pytanie czy spasuje do mojego silnika? 
Czy jest identyczna?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem jak dobierać wiązki - tam masz na drugiej fotce w tej ofercie karteczkę ori wiązki i nr katalogu - ale ważnym jest też ta cyfra i nr (3E) nad nr katalogowym.

Jeżeli masz taki sam to na pewno podejdzie - szukaj na swojej wiązce tej metki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności