Skocz do zawartości

Żywotność silnika opel corsa c 1.2 16V


martin1

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, martin1 napisał:

Tylko pytanie czy to są poważne problemy czy opłacalne naprawy. Ja bym chciał tym autkiem do miliona dobić :D

Wystarczy że padnie np. sterownik silnika plus parę rzeczy i masz koszty wartości auta.

Zostaje potem pytanie złom czy dalej inwestować.

Ostatnio mam problemy ze sterownikiem w Mery.

Dzwoniłem do serwisu ASO zapytać czy mają nowy.

Odpowiedź była że nie ale ostatnia cena jaką znalazł to 4800 zł netto.

A Mery warta 4000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja swoją Corsę kupiłem za 5000 zł, a naprawy i wymiany części wyniosły mnie już 5700 zł. I to nie wliczając części eksploatacyjnych czy opłat.

A do zrobienia mam jeszcze: sprzęgło, maglownicę, wałki rozrządu, owal na wale korbowym, luzy na wybieraku, tarcze hamulcowe, łożyska w alternatorze, ręczny i prawdopodobnie poduszki silnika (przy hamowaniu i czasami przy ruszaniu występuje pojedyncze puknięcie na dole auta).

Dlatego będę powoli myślał nad zmianą samochodu.

 

Ja ze swej strony życzę powodzenia w dobijaniu do upragnionych 500 000 km, jak najmniej awarii i udanej jazdy :D :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adam1954 napisał:

Wystarczy że padnie np. sterownik silnika plus parę rzeczy i masz koszty wartości auta.

Zostaje potem pytanie złom czy dalej inwestować.

Ostatnio mam problemy ze sterownikiem w Mery.

Dzwoniłem do serwisu ASO zapytać czy mają nowy.

Odpowiedź była że nie ale ostatnia cena jaką znalazł to 4800 zł netto.

A Mery warta 4000 zł.

Moim zdaniem warto jeśli auto na przestrzeni powiedzmy 5 lat nie wymagało dużych wkładów. Ale wiadomo każde auto jest inne, przede wszystkim zależy jak kto dba tak jak przedmówcy mówili. Mimo wszystko fajnie by było kiedyś ujrzeć w corsie 500 tys :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martin1 napisał:

Moim zdaniem warto jeśli auto na przestrzeni powiedzmy 5 lat nie wymagało dużych wkładów. Ale wiadomo każde auto jest inne, przede wszystkim zależy jak kto dba tak jak przedmówcy mówili. Mimo wszystko fajnie by było kiedyś ujrzeć w corsie 500 tys :D

 

O właśnie, niestety w moim przypadku przez 3 lata wkład wyniósł więcej niż wartość samochodu, więc mi się już nie opłaca :D 

Różnie jest z Corsą C. Czytałem wiele razy opinie o tym modelu. Jedni zachwycają się, że super samochód, mało zainwestowali, mało awaryjny i w ogóle bardzo fajne autko. Drudzy zaś narzekają, że jest tragiczne, sypie się, non stop u mechanika.

Są też tacy, którzy kupili Corsę C i oczekiwali, że to będzie Ferrari z przyspieszenia i kombi z pojemności bagażnika... za duże oczekiwania moim zdaniem, to jest auto miejskie, a nie Mazda 6 MPS :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prawie 7 latach użytkowiania Corsy C stwierdzam, że to auto jest naprawdę tanie w eksploatacji. Wiadomo, na początku było trzeba trochę włożyć czyli wymiana łańcuszka rozrządu, klocki, tarcze, bębny itd. drobne awarie elektryki które powodowały, że trzeba było holować :D ale poza tym to jest okej. Wiadomo, jak się jeździ jeszcze po drogach... takich jakie mamy to zawieszenie obywa. Ja rocznie robię ok. 15 tys km z trendem wzrostowym i obecnie mam 265tys km na liczniku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności