Skocz do zawartości

Astra 1.6 Z16XER - czujnik położenia wałka rozrządu


xaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, gdzie dokładnie znajduje się czujnik położenia wału w tym silniku?

Mam błąd P0365 - Camshaft position (CMP) sensor B, bank 1 - circuit malfunction. 

 

Chciałem go wyciągnąć i pomierzyć lub ewentualnie wymienić, ale nie wiem czy będzie to łatwe gdyż nie mogę go zlokalizować (zdjęcie byłoby preferowany jakby ktoś mógł).

 

Znalazłem coś z prawej strony (jak stoimy przed autem), gdzie kończy się jeden i drugi wałek (po przeciwnej stronie paska rozrządu). Wygląda jakby to były one. Jeden ma oznaczenie FGP 55352609. To jest to? Jeśli tak, to który jest który, czy może wyciągnąć dwa i pomierzyć? No i jeśli chodzi o mierzenie to po prostu przyłożyć miernik do wtyczki ta? 

 

czujnik.png

 

No i od razu.. za jakim dokładnie czujnikiem się oglądać? W sensie firmy? 

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez xaoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli dobrze przeczytałeś błąd to czujnik położenia wału jest na dole , na wale korbowym , możesz mylić z czujnikiem położenia wałka rozrządu 

Jeśli padł Ci rzeczywiście czujnik wału to jest za rozrusznikiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To camshaft to nie jest wałek rozrządu? Byłem przekonany, że to własnie to oznacza. Gdzie dokładnie? Od spodu auta szukać? Gdzieś przy filtrze oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem czujnik wału jest za rozrusznikiem. Demontujesz rozrusznik. Nie sprawdzałem kodu jaki podałeś , zasugerowałem się tytułem , a w tytule masz czujnik położenia wału , na szybko to masz kod od czujnika wałka rozrządu, sprawdź wtyczkę i przewody w obu jeśli nie masz pewności który to ktory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w jaki sposób to zmierzyć czy działa prawidłowo? Mam też OBDII więc może tam mogę podejrzeć podczas pracy silnika? Bo generalnie silnik pali od strzała. Jedynie co może zauważyłem, to że lekko głośniej chodzi (ale to mogę mieć tylko takie wrażenie). Nie czuję jakoś spadku mocy czy coś, ALE może delikatnie więcej pali (ale to tylko gdzieś 0.2 - 0.3l więcej na średnim spalaniu)

Edytowane przez xaoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

Mój temat, już prawie zapomniałem o nim od tego czasu ?. Jesli chodzi o sam błąd czujnika to znajomy też miał tak jak Ty ale mu stracił moc no i więcej palił. Po wymianie obu czujników(10 min roboty) wszystko wróciło do normy, użyliśmy moich zamienników (nie pamiętam w tej chwili jakiej firmy one były ale na pewno jedne z tańszych) i jest zadowolony do dziś a było to dwa lata temu. Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcin 83 napisał:

Pewnie topran, tanie a jeszcze do tej pory jak jakiś założyłem to nikt na nie nie narzekał 

 

Ten masz na myśli? https://www.czesciauto24.pl/topran/2727971

Jutro pomierzę te masy na pinach i dam znać. 

Edytowane przez xaoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

W kostce z tego co pamiętam to na zapłonie na którymś pinie na pewno jest 5v. Po za tym jeśli chodzi o sprawdzenie czujnika czy jest sprawny to najlepiej kabel z dioda wsadzić pomiędzy kostke a czujnik i jak przyłożysz coś metalowego do czujnika to dioda się zaświeci albo zgasnie już nie pamiętam dokładnie jak to było ale ta metoda rozwiązałem mój problem bo inaczej żeby sprawdzić czy działa czujnik (halla) to trzeba specjalne urządzenie chyba z tego co pamiętam. I jeszcze jedno prąd będzie w kablach na zapłonie  :) myślę, że w Twoim przypadku będziesz musiał wymienić czujniki ale skoro masz obd to możesz usunąć błąd i sprawdzić czy i kiedy pojawia się. Być może raz wyskoczył i został w pamięci tylko czasem tak w oplach już jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności