Skocz do zawartości

a14NET - wady silnikowe


wampiros6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wiosnę zamierzam zakupić astrę J z silnikiem a14net. Jestem na etapie zbierania informacji o wadach tego silnika. Na co należy spojrzeć?

 

Póki co to odnotowałem problemy z:

  • Pękającym kolektorem wydechowym/obudowy turbosprężarki;
  • Pękający zbiorniczek płynu chłodniczego;
  • Wyciek oleju między obudową rozrządu - miską olejową - blokiem silnika;
  • Problemy z zaworkiem par ;
  • Rzadkie wymiany oleju silnikowego i szczędzenie na oleju silnikowym;
  • Rzadkie wymiany oleju przekładniowego lub niski poziom oleju przekładniowego (do 2012 roku);
  • Nieszczelność króćca w układzie chłodzenia; 
  • Pękający ślizg łańcucha  rozrządu;
  • Pękająca odma olejowa;
  • Wyciek z chłodniczki oleju;
  • Problemy z zaworkiem zwrotnym w kolektorze ssącym (nie do końca wiem co tam się dzieje. może ktoś wyjaśni).

 

Co wy jeszcze możecie mi podpowiedzieć bym spojrzał przed zakupem. Budżet taki posiadam to 27 tysięcy więc przebiegi wahają się od 151 tyś - 240 tyś km.

 

W Internecie nie znalazłem po ilu tyś km wymienić łańcuch. Średnio po ilu powinno się wymienić ? Wymienić go jak go słychać?

Czekam na wasze wskazówki.

Pozdrawiam

Edytowane przez wampiros6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam merivę B z tym silnikiem 140ps i tak po prawdzie dupy nie urywa niby 140 ps silnik jest trochę ospały nie ma tego zęba spalanie u mnie to około 7 litrów ale mieszkam raczej poza wielkim miastem więc nie wiem ile by spaliło , w trasie 6,5 l/100 ale chyba sprzedam go bo jakoś mi ten model nie pasi nie wiem dlaczego , mam też zafirę B 1,6 benzyna i nią zdecydowanie lepiej się jedzie tak pewniej i spokojniej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, berthold61 napisał:

Mam merivę B z tym silnikiem 140ps i tak po prawdzie dupy nie urywa niby 140 ps silnik jest trochę ospały nie ma tego zęba spalanie u mnie to około 7 litrów ale mieszkam raczej poza wielkim miastem więc nie wiem ile by spaliło , w trasie 6,5 l/100 ale chyba sprzedam go bo jakoś mi ten model nie pasi nie wiem dlaczego , mam też zafirę B 1,6 benzyna i nią zdecydowanie lepiej się jedzie tak pewniej i spokojniej .

Nie mam do pokonania dużych dystansów. Do pracy mam te 20 km. Warto patrzeć że ZC jest większa i cięższa. Tam by się nadawał 1.6 turbo. A jak z awaryjnością silnika w zafirze? Jaki ma przebieg ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy te spalania bierzecie?

Z neta?

A może z tiktoka?

Jak sie ogarniecie,to będą odpowiedzi.

 

140KM i spalanie 7l  buhahahaha

Sprawdzane przy dystrybutorze paliwa, czy tylko na telewizorze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ja37 napisał:

140KM i spalanie 7l  buhahahaha

Ja mam 150kM i mogę udowodnić, że na dziadka zrobię poniżej 7l w mieście stosując się do przepisów. Rekord to 6,1l ale nie da sie tak jeździć :) Przy butowaniu czyli dynamiczna jazda 8,5l mniej więcej. I 1,4T stoi w miejscu przy tym silniku :D

Mokka 1,4T paliła mi przy spokojniej jeździe 7,5-7,8l w mieście, więc te ich wyniki 7l nie są z sufitu, przyjacielu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem na emeryta :)

Jak kupowałem astrę, to było z20ler i też obiecywali gruszki na wierzbie ze spalaniem....

Nie udało się.

teraz mam odprężony leh (8,5:1) i niestety 16....... w mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wyłapałeś zalet. Ale jak się skupia na najczęściej spotykanych w necie przypadłościach, to postrzega się ten silnik przez pryzmat wad. To jest dobry silnik, no i jak każdy silnik posiada bolączki. Na pewno wszystkie z wymienionych wad się nie zdarzą, bo to jak wygrana w totka. Zapomniałeś doczytać z wad cieknące pompy wody, fazatory rozrządu, uszczelki pokrywy zaworów jak membrana strzeli w pokrywie.

Mój syn ma ten silnik w Astrze J. Auto ma 360kkm przebiegu. Z historii serwisowej: 2 razy była robiona turbina, 2 razy rozrząd, sprzęgło, regenerowana skrzynia... I jeździ. Ja nie robiłem jeszcze nic z grubych rzeczy, a kilometry lecą. Moim zdaniem jak na taki przebieg to większość silników się chowa.

Tak wygląda ten silnik z kosmicznym przebiegiem...

SAM_3956.JPG

SAM_3963.JPG

SAM_3964.JPG

SAM_3965.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ArKos napisał:

Przede wszystkim nie wyłapałeś zalet. Ale jak się skupia na najczęściej spotykanych w necie przypadłościach, to postrzega się ten silnik przez pryzmat wad. To jest dobry silnik, no i jak każdy silnik posiada bolączki. Na pewno wszystkie z wymienionych wad się nie zdarzą, bo to jak wygrana w totka. Zapomniałeś doczytać z wad cieknące pompy wody, fazatory rozrządu, uszczelki pokrywy zaworów jak membrana strzeli w pokrywie.

Mój syn ma ten silnik w Astrze J. Auto ma 360kkm przebiegu. Z historii serwisowej: 2 razy była robiona turbina, 2 razy rozrząd, sprzęgło, regenerowana skrzynia... I jeździ. Ja nie robiłem jeszcze nic z grubych rzeczy, a kilometry lecą. Moim zdaniem jak na taki przebieg to większość silników się chowa.

Tak wygląda ten silnik z kosmicznym przebiegiem...

SAM_3956.JPG

SAM_3963.JPG

SAM_3964.JPG

SAM_3965.JPG

Silnik może być fajny ale nie może być zaniedbany (jak ze wszystkim). Napotkałem na ogłoszenie gdzie auto miało bardzo dobre wyposażenie i 91 tyś km z roku 2010. Oleje co 18-20 tyś km a ostatnie wymiany po 5-7 tyś co 2 lata. Dziwne. Lepiej celować w przebiegi do 200 tyś km? Jest jedno ogłoszenie z 250 tyś km i nie wiem czy czasem nie jest to duża ilość km biorąc pod uwagę że nie wiadomo co tam było wymieniane.

 

Wezmę pod uwagę kolejne możliwe usterki które mogą sporo kosztować.

 

Wypisywałem wady by przypadkiem nie władować się na minę. Im mniej potencjalnych wad tym lepiej.

 

Z ciekawości ile kosztuje wymiana rozrządu? To byłoby pierwsze moje auto na łańcuchu (nie licząc Seicento).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić moją merivę  2011 rok przebieg 112 tys km , mam tez zafirę  z przebiegiem całe 62 tys km z 2006 roku ale jej nie sprzedam bo to nówka sztuka ?

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności