Skocz do zawartości

Problem z pokrywą zaworów astra j


Marcin 83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat jest taki. Kolega postawił auto na warsztat, uszkodzona membrana odmy.

Silnik A17DTS identyczny jak u mnie. 

Warsztat wycenił nowa pokrywę zamiennik na 1800 plus robota . 

Dziś zacząłem szukać pokrywy i zonk. 

Nr  części 55573764 

Z ASO jutro mi dadzą znać czy mają i ile 

Na polskim allegro jest jedna w archiwum. 

IMG_20221229_181105.jpg

 

Na warsztacie chcą mu wstawić taka :

IMG_20221229_180953.jpg

No ukraińskiej stronie znalazłem zestaw naprawczy pokrywy, uszczelnienia wtryskiwacz 4+4 plus membrana. Wychodzi coś 300 zł IMG_20221229_181203.jpg

teraz moje pytanie. Czy da się to wymienić (membranę) czy ktoś to wymieniał? 

Do benzyniakow ogrom , i pokryw i membran, i ogłoszeń o regeneracji , do diesla można ostatecznie znaleźć sama membranę za około 160 zł .

Arkos nie pisałem SMS bo już nie chciałem Ci prywatnie dupy truć z tym fantem .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... da się znaleźć kilka sklepów z nowymi pokrywami. Ceny nieprzyjazne, 1200-1700

 

Wymiana pewnie tak jak w 1,4T czyli ściąć czapeczke, wymienić membrane i skleić szczelnie czapeczkę.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę atakował tego z allegro zamiennik nty, jak nie to kolega ma kupić używkę na próby wymiany . Ta astra mnie utwierdza że tania w zakupie a w utrzymaniu te 1.7 to makabra 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko 1.7...

Ja cały czas powtarzam, że diesle są dla bogatych, a biedaki jeżdżą benzyną lub LPG.

Dlatego nigdy nie kupiłem i nie kupię diesla - styknie, że muszę je naprawiać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie, ale ten 130 koni, to scv droższy prawie raz tyle co 110 koni, wtryski.....nie naprawialne , pokryw brak (ale to widzę w każdym 1.7) wahacz tylko w całości , i jeszcze ten sterownik co cały UJ informacji podaje o DPF i wszystko na partyzanta . Jak kolega zmieni pokrywę na nową to tą starą będę kroić zobaczyć co i jak . Ktoś to złożył , może to na zatrzask i sklejone , może zgrzane , to po zgrzewie dremlem przejadę . 

Dobrze chociaż że świece mam bez czujnika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 1740 zł. Tylko że jest niedostępna . 

W moim mniemaniu po raz kolejny dostępność oryginalnych części w ASO jest żenująca. Nie chcę biadolić ale porównując z VW gdzie w max kilka dni każda jedna część nawet do golfa 4 sprowadza .....

Przedstawiciel NTY miał na stanie 5 sztuk i sprzedał od ręki. Chyba trzeba będzie opracować własną technologie regeneracji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z częściami ASO pojawiły się od momentu przejęcia przez PSA czyli od 2018 roku i z roku na rok się to nawarstwia.

Auta w bieżącej produkcji: Insignia B w dieslu B20DTH czyli 170kM czeka się na rozrząd jakieś 3 tygodnie, bo zamawiamy w ASO z uwagi na fakt, że nie ma żadnych zamienników. To jest porażka.

Kiedyś w 7 dni roboczych takie coś było. Francuzi to jednak stan umysłu, tak samo jak ruscy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to przeraża fakt że postawisz auto do ASO , bo np cieknie olej z uszczelnienia wtrysku z góry lub od boku, albo membrana padnie i koniec. Nie naprawimy, nie ma części , złomowac trzeba. A śmiałem się jak kiedyś czytałem o gościu co miał renault avantime i mu ukradli kierunkowskaz na parkingu. I dostał szkodę całkowitą bo nie da się kupić kierunkowskazu do avantime , w końcu jakaś używkę z Francji sprowadził 

Te po 1200 to gdzie można znaleźć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem wszystko , nie ma. Inter carsy, ASO, sklepy internetowe , do dystrybutora NTY dzwoniłem, ma zamówione,  może w styczniu , może w lutym może marcu z naciskiem na " może " , posłałem Ukraińcowi z roboty link do tego zestawu naprawczego pokrywy z Ukrainy żeby zadzwonił i dopytał czy jest to dostępne jak będzie to biorę 2 zestawy. U kolegi wyrzeźbię a u mnie niech leży w razie "w" dzisiaj z pietyzmem na moją odmę popatrzyłem , i trochę jest zapocona ? aż mi łezki popłyneły , przez wekeend może przejrze dolot i sprawdzę membranę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności