Skocz do zawartości

Wyciek oleju - przewód olejowy zasilający turbinę


noels

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy Opel Meriva B 1.4 Turbo 120 km A14NEL

Oddałem auto do mechanika w celu likwidacji wycieków oleju ze standardowych miejsc

  • Chłodniczka oleju
  • Podstawa filtra oleju
  • Przewód olejowy turbiny - zasilanie / powrót


Wymienili uszczelki pod chłodniczką, podstawą filtra oleju, dali nowy wąż spływu oleju od turbiny bo stary się rozleciał (rozumiem, zdarza się). Po przejechaniu paru kilometrów pojawił się bardzo duży wyciek oleju z przewodu olejowego turbiny - zasilanie.

Powrót do warsztatu - wymiana oringa na tym przewodzie. Przejechane 4 km - sytuacja się powtarza. Powrót do warsztatu ponowna wymiana na inny oring (podobno oryginalny ale jakoś w to nie wieżę) - dwa dni spokoju - sytuacja się powtarza ale na mniejszą skalę. 

Ponowny powrót do warsztatu a mechanik mi mówi że trzeba wymienić przewód bo był ruszany i pewnie dlatego tak się dzieje .... hmmm. Czy oby na pewno ?  Powrót do warsztatu a mechanik mi mówi że trzeba wymienić przewód bo był ruszany i pewnie dlatego tak się dzieje .... hmmm. Czy oby na pewno ?

Czy są dostępne oryginalne oringi na ten przewód lub ktoś zna dokładny wymiar tego oringa jaki powinien być ?
Co mogło pójść nie tak jak powinno ? 
Czy są dostępne jakieś zamienniki tego przewodu o dobrej jakości /trochę nie uśmiecha mi się płacić chyba ponad 250,00 zł na kawałek metalowej rurki w ASO/.

Pomóżcie, doradźcie gdzie szukać przyczyny ?
 

IMG_20230118_152501_1.jpg

Edytowane przez noels

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem na fb, ale zostawię i tu dla potomnych:

Musi to być oryginalny oring. Wszelkie oringi z zestawów będą powodować wyciek. Numer oryginału 55558112 i kosztuje najtaniej jak znalazłem 38 ziko za sztukę... Chyba, że znajdziesz oring o śr. wewn. 5,7mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, paserotti Chorzów mają naprawdę ogrom towaru jeśli chodzi o uszczelnienia techniczne, łożyska, smary. Tak w razie "W" sobie zapamietaj , może się przyda . Kupowałem tam np oring między rurę intercoolera a EGR . 50,4x 3,53.

Gro towaru na miejscu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest mi ktoś w stanie podać dokładne wymiary tego oringa abym mógł go poszukać ?

Znam już średnicę wewnętrzną: 5,7 mm
A jaka grubość i średnica zewnętrzna ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności