Skocz do zawartości

problem sprzegla na zimnym silniku


tomi52
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez adam1954,

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam forumowiczów ;)

     Moze miał ktos podobny do mojego przypadek ze sprzegłem w Zafirze B , problem występuje na zimnym silniku zwłaszcza rano po nocy po odpaleniu auta nie wchodzą biegi wogule zwłasza te niższe , 4 i 5 wejda ale z trudem .   Więc robie tak że gaszę silnik wkładam 1 na zgaszonym  potem odpalam i ruszam i potem juz 2 włoże z trudem bo sprzęgło jest bardzo niskie ale jakos jade ;)    potem po przejechaniu jakiegos dystansu to sprzęgło robi sie normalne i nie ma prawie kłopotów ze zmiana biegów.  Tak wyglada jakby to sprzęgło działało bardzo słabo na zimnym silniku a potem jak sie wszystko nagrzeje to jest coraz lepsze.  Tylko sie zastanawiam co ma temperatura ze sprzęgłem wspólnego?   na sprzęgle przejechałem ze 30 tys (sprzegło Luca)   pompka sprzegła formy Valeo tez była niedawno wymieniana i już takie niespodzianki.

   Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktos mógł cos podpowiedzieć o co tu chodzi lub moze ktos miał podobne objawy i dał sobie z tym rade

   Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dot 4 jest na full w zbiorniczku , sprawdzałem .   Olej w skrzyni wymieniałem z pół roku temu , wycieków nie ma wiec napewno jest ok.   Co do odpowietrzania to zrobie to pewnie w sobote bo dopiero wtedy bede miał czas, chociaż nie wydaje mi sie żeby było zapowietrzone bo inne sa troszkę objawy zapowietrzonego sprzegła,   robi się twardsze po kilkukrotnym nacisnieciu a tu taki efekt nie wystepuje ale tak dla pewnosci odpowietrze w sobotę. 

   dziwne jest to ze ewidentnie na zimnym silniku takie objawy sa, moze gdzies w pompce sprzegła albo wysprzegliku jakies gumki sa zrobione z dupianej gimy i po prostu sztywnieja na niskiej temperaturze i nie uszczelniaja dobrze?  jak myslicie mozliwe   cos takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że coś przymarza, jeśli mówimy o niskich temperaturach. Ja w busie w tym okresie też mam problem z wrzuceniem 1/2/R jak jest zimno. Jak się silnik rozgrzeje to idzie już ładnie. Trzeba zaobserwować pracę wybieraka na skrzyni gdy zimny a później na rozgrzanym, problem cięgła/linki/mechanizm mieszka, wiadomo że jak wszystko w koło się rozgrzeje to będzie wszystko lżej śmigać. Polecałbym sprawdzić rady Adama, poziomy płynów też odgrywają dużą rolę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie tez myslałem o wybieraku , moze on daje w kość , poziom płynu jest ok , linki to jak linki specjalnie nie widac ze sie z nimi cos dzieje złego bo własciwie co tam sie moze z linka stac?   U mnie nie jest tak jak piszesz ze u Ciebie jest problem z wrzuceniem 1 2 i   R  u mnie wogóle żadnego biegu nie da sie wrzucić choćbys nie wiem jak sie starał,   musze zgasic silnik potem wrzucic bieg i potem zapalic silnik zeby ruszyc i jak juz rusze to jakos powoli reszta biegów sie rozchodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności