Skocz do zawartości

Wentylator chodzi na najwyższem biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Opel Astra H 2.0t Z20LER 2005r.

Od paru dni występuje problem, że wentylator nagle się załącza na najwyższy bieg, i pokazuje temperaturę 73 stopnie i nic się nie zmienia. Kasując błąd, wszystko jest okej, lecz jadę gdzieś 10 km i ponownie temperatura wskakuje na 73 i od razu najwyższy bieg wentylatora. 

Posiadam Płąd P0115, wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego silnika, i dalej to samo. W czym może być problem? Przeglądając internet, doszukałem się, że w obudowie termostatu jest jeszcze jakiś czujnik który odpowiada za dostarczanie informacji do ECU. Miał ktoś może podobny problem i jest w stanie opisać co zrobić w tej sytuacji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest usterka związana z temperaturą silnika, to się dziwisz, że wentylator działa?

 

Skąd wziąłeś 73*?

 

Jak szukasz czegoś na necie, to szukaj do swojego silnika, a nie do astry J 1,4T.

Termostat masz na wierzchu, nawet nie zajrzałeś pod maskę zweryfikować swoich wiadomości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać czujnik w termostacie, to proszę.

Widać, jak czytasz porady.

 

I odczyt błędów też kiepsko czytasz.

Jest jak byk napisane "obwód"???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się więc pytam, i słucham porad. Moje pytanie nie brzmiało dlaczego wentylator działa, tylko pytałem jak poradzić sobie z tym błędem.  doskonale widzę co mam w błędzie napisane, lecz dużo osób pisze że czujnik w termostacie odpowiada za sygnał wysyłany do ecu( co wiaze sie z "obwodem"), i od tego chciałem zaczac, ale przed tym chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś szansa że to jest to za nim bym kupił i wymienił. Z sprawdzeniem obwodu raczej nie poradzę sobie, także jeżeli by to nie pomogło, bym musiał oddać do mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dero napisał:

dużo osób pisze że czujnik w termostacie odpowiada za sygnał wysyłany do ecu

W jakim silniku?

 Tak właśnie czytasz porady.

A maska w górze była, czy znów internet zadziała?

 

 

Pokażesz mi tu czujnik temostatu?

https://allegro.pl/oferta/termostat-opel-astra-f-g-h-1-8-2-0-i-opc-16v-94-10-12455686968?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=EAIaIQobChMI-vHlx62L_QIVifuyCh3gHwwmEAQYBCABEgJpJ_D_BwE

Taki właśnie masz pod maską termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wydaje mi się że chodzi o ten czujnik i jego okablowanie do "ECU".

Czerwona strzałka na focie niżej..

lr.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności