Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów easy tronic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wszystkich założyłem właśnie konto na tym forum może ktoś mi pomoże zdiagnozować problem , bo do tej pory tylko wydaje pieniądze u mechaników bez żadnego efektu:( kupiłem astrę h 1.3 diesel z półautomatyczną skrzynia biegów 3 tygodnie temu i po jednym dniu zauważyłem że mam problem z 2 biegiem ,mianowicie przy redukcji z 3 na 2 bieg słychać mały zgrzyt i bieg nie wchodzi pozostaje bieg jałowy gdy zwolnię do 1 biegu jest już wszystko w porządku i biegi w górę wchodzą normalnie dodam że dzieje się tak nie za każdym razem , mechanik wymienił mi oleje w skrzyni biegów i sterowniku który nazywał robotem ale nic to nie dało więc stwierdził że to wina EGR też mi wcisną nowy który jak też przypuszczałem nic nie zmienił ,więc panu podziękowałem , następny bez jakiejkolwiek diagnozy stwierdza że elektrozawory  i powiedzcie co robić ? Mechanicy potrafią wymieniać do skutku części bo przecież oni za to nie płacą a mój budżet jest już bardzo naderwany pomoże ktoś zdiagnozować wadę skutecznie ? Moim zdaniem jest to wybierak do biegów tak mi się wydaje po objawach czy ktoś miał podobny problem?Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Edytowane przez Adam1982

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić? Szukać fachowca który się specjalizuje w easytronicach. 

Na przykład do Torunia masz godzinę jazdy więc zadzwoń i umów.https://sprzedajemy.pl/naprawa-sterownika-skrzyni-biegow-easytronic-torun-2-85b084-nr64908031

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chodziło mi o poradę osób które mieli podobny problem , bez urazy ale mam gogle i nie problem znaleźć firmy które naprawiają sterowniki ta firma która mi pan proponował nie mieści się w Toruniu tylko 400 km dalej  ,dzwoniłem do takich firm ,oni poprostu oczekują że wymontuje sterownik wyśle im kurierem i dostanę naprawiony wszystko pięknie tylko że to dalej naprawianie na przysłowiowa pałkę, bo nie wiem czy to sterownik czy wybierak czy elektrozawór a może jeszcze coś innego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam1982 napisał:

dzwoniłem do takich firm ,oni poprostu oczekują że wymontuje sterownik wyśle im kurierem i dostanę naprawiony wszystko pięknie tylko że to dalej naprawianie na przysłowiowa pałkę, bo nie wiem czy to sterownik czy wybierak czy elektrozawór a może jeszcze coś innego 

I nie dowiesz się jeżeli będziesz woził do zwykłych mechaników.

Znajomy mercedesem jeździ do Konina raz na dwa lata .Tam cały czas serwisuje auto.Robią mu kompleksowo i mu się opłaca. Sam widzisz że z tymi ,,udupami,, pseudo automatami jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności