Skocz do zawartości

Miga auto z kluczem podczas trybu sprawdzania błędów (wciśnięty gaz+hamulec)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam opla corse C  1.2 75 km 2004r.

Auto mi zgasło już 3 razy podczas jazdy,a kiedy chciałem zapalić to musiałem trochę odczekać. Za 1szym razem ok 20sek, za 2gim 30 sek ( i zgasło ok 4 km po wyjechaniu z domu) a za 3 przejechałem 800m i zgasło. Odpalić nie mogłem przez minutę to się przeszedłem. Wróciłem za 10 min zapaliłem i wróciłem do domu. 

Teraz chciałem sprawdzić metoda garażowa (gaz hamulec zapłon) czy nie wyrzuci bledow i zauważyłem, że nie miga mi check engine, tylko ten samochód z kluczem od immobilizera. Miga cały czas (doliczyłem 100 szybkich mrugniec, potem wylaczylem). Po tym sprawdzeniu normalnie zapala.

 

Ktoś wie o co może chodzić? Uszkodzony klucz chyba by nie zapalił w ogóle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bary napisał:

Miga cały czas (doliczyłem 100 szybkich mrugniec, potem wylaczylem)

Bo w CC to nie dziala. Opcom  Ci pomoże.

 

44 minuty temu, Bary napisał:

zauważyłem, że nie miga mi check engine, tylko ten samochód z kluczem od immobilizera.

Na drugim kluczyku pali?

Nie przesunął się w kluczyku transponder?

Styki na połączeniu z pętlą immo są czyste ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na 2 kluczu i jest to samo. Na obu kluczach odpala, tylko że gaśnie podczas jazdy i wtedy nie mogę odpalić. Trzeba trochę odczekać (ten czas mam wrażenie że się wydłuża z każdym kolejnym zgaśnięciem) i normalnie zapala.

 

Nie sprawdzałem czy coś nie tak z immo bo błędy chciałem sprawdzić dzisiaj o 20 jak pisalem na forum.

 

Ten drugi klucz to nie wiem jak się zachowuje po zgaśnięciu bo nie miałem go nigdy przy sobie i dopiero dziś o nim pomyślałem. Ale chciałem właśnie na nim sprawdzić błędy i jest to samo - miga kluczyk szybko i ciągle.

 

 

 

A corsa normalnie pokazuje błędy bo już wcześniej mi pokazywała. Dostępu do opcom niestety nie mam dlatego robiłem to wersja garażowa 

Edytowane przez Bary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bary napisał:

A corsa normalnie pokazuje błędy bo już wcześniej mi pokazywała

No pokazuje.

Ale "silnikowe"

A nie te o których ci mówi migająca kontrolka.

Widzę, że niezły gruz z tej corsy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździ i się od 2 lat nie psuła pomijając pompke sprzęgła to całkiem dobry gruz.

 

Ten kluczyk jak miga to pokazuje jakieś błędy? Bo z tego co wiem to tylko check pokazuje...

Edytowane przez Bary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bary napisał:

Ten kluczyk jak miga to pokazuje jakieś błędy?

Oczywiście.

 

54 minuty temu, Bary napisał:

Bo z tego co wiem to tylko check pokazuje...

To trochę źle wiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu?  Na wyświetlaczu to można sprawdzić jakie radio leci. 

 

Kolego Adam, dobrze że ty dobrze wiesz i że podzieliłem się ze mną ta wiedza, bo jakoś nigdy mi się ten klucz nie świecił, do wczoraj nawet nie wiedziałem, że takowy jest.

 

Okazało się, że przekaźnik pompy paliwa coś nie domaga i działa jak chce. Podmienione go na najpierw na kawałek druta a potem na inny i jak ręką odjal pali i jeździ. Nawet obroty jałowe uregulowały się z ok 1000 do 600.

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Przy okazji ile kosztuje taki działający opcom? Rozbieżność jest od 50 do 600

Edytowane przez Bary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności