Skocz do zawartości

Uszczelnianie klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Przestała działać . Jak zanim ją kupiłam od koleżanki działała. W tamtym roku dobijałam gazu i oleju w warsztacie. Koszt 300zł . A teraz znów cisza.

Czy próbować ją uszczelnić czymś takim https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-napelniania-klimatyzacji-uszczelniacz-13527655218  

Czy trzeba będzie może wymienić chłodnicę czy jak to się nazywa .

Taka była by dobra https://allegro.pl/oferta/skraplacz-klimatyzacji-osuszacz-opel-meriva-a-12420447901

Czy po wymianie można kupić takie coś jak w poprzednim linku i ją nabić.

W tamtym roku jak nabijali ją to nie mogli nabić go końca czynnika bo nie wchodziło. Coś tam mówili że próżni nie można zrobić czy jak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie szczelności układu to podstawa , jeśli nie uzyskali próżni to albo coś nie tak zrobili albo masz nieszczelność . Wymienisz skraplacz a okaże się że jest nieszczelność na którymś z zaworków. 

Ja bym konkretnie sprawdził szczelność, wyeliminował wszelkie usterki , zmienił osuszacz i nabił normalnie na warsztacie gdzie mają do tego maszyny i podadzą odpowiednią ilość oleju i gazu 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłam i wczoraj przyszło. Jeden pojemnik z gazem i uszczelniacz. Dość ciężko było to założyć bo zawór jest poniżej filtra powietrza i ten przewód nie jest za długi ale udało się. Wcisnęliśmy najpierw uszczelniacz a później pojemnik z gazem. Klima ruszyła. Chłodzi ale chyba dokupię jeszcze jedną butelkę bo wydaje mi się że jest za małe ciśnienie. Chodź według tabelki na stronie przy temperaturze otoczenia 18 stopni powinno się wahać między 25-35 a wczoraj może z 15 stopni było.

 

Sami ocenicie.

 

2023-04-30_111423.jpg.2cdf8ef4199a27bea7f2f6a5cd1a7950.jpg

 

1682839993796.thumb.jpg.0b6f02cf6f4b6ed645e54f9d0671ff0b.jpg

 

1682846395521.thumb.jpg.2e3c5c249427cc0c14200271369c6c20.jpg

 

Trochę krótki ten przewód od zaworu do manometru jest .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nieszczelność zlikwidowana, to będzie git. Pytanie tylko czy faktycznie układ jest już całkiem szczelny. Ale to stwierdzisz podczas eksploatacji. Jak sprężarka będzie sie uruchamiać przez całe lato, to znaczy że układ szczelny i nic nie ucieka. Tak. Ja bym jeszcze dobił troszku czynnika... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła druga puszka. Dobiliśmy . Wcześniej sprawdziliśmy jakie jest ciśnienie i było takie jak na poprzednim zdjęciu.

Teraz po dobiciu jest :

 

1683293362472.thumb.jpg.ecd9286f2b797996afa3daca12a767f0.jpg

 

Szału nie ma ale uszczelniacz miał w sobie barwnik i już widzę co będzie do wymiany.

 

1683293362464.thumb.jpg.fe3fb99968e584a22b42a38002f0d0e3.jpg

 

Mam nadzieję że widać te zielonkawe miejsca.

 

1683293362467.thumb.jpg.28975a4f86a1ae1ae978ac3926b1acb5.jpg

 

Jeszcze zobaczymy czy cały gaz ujdzie w ciągu miesiąca.

 

Za sprawdzenie szczelności pewnie też bym zapłaciła ze 200zł .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz teraz na serwis klimatyzacji to uprzedz że masz jaki specyfik wpuszczony , wątpię żeby go ktoś do maszyny chciał wciągać , serwisy odchodzą już od jakiegoś czasu od wpuszczania kontrastu w układ , są wykrywacze nieszczelności .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest winowajca. Ja wymieniałem w tamtym roku we wrześniu, bo też dziura wyskoczyła. Nowa chłodnica, sprawdzenie szczelności, nabicie czynnika 700 zł. I dwa lata gwarancji dali :-). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peplunio napisał:

Ja wymieniałem

Sam czy zleciłeś to warsztatowi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dwa lata temu wymieniałem u mechanika - skraplacz "NRF" był akurat w dostępny oraz "Nissens-a" (tego nie chciałem) do wyboru.

W zeszłym roku na przełomie wiosny i lata padł kompresor - wymieniony na regenerowany.

Układ nie był płukany bo przytarcie nie było w układzie czynnika.

Robione na warsztacie u mechanika - całkowity koszt ok 700Pln.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności