Skocz do zawartości

Problem z temperatura Wyswietlacz gid


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z wyswietlaczem gid

w a mianowicie.

Uszkodziłem niechcący płytkę wyswietlacza i już nie było ratunku więc zakupiłem na allegro nowy wyswietlacz wylogowany , zalogowałem go wszystko działa jak powinno oprócz klimatyzacji która się nie włącza z powodu iż temperaturę zewnętrzna pokazuje -40 stopni. Czujnik jest nowy więc odpada plus zanim uszkodziłem stary wyswietlacz temperaturę pokazywał normalnie 

Edytowane przez XeenoManiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zaprogramowany nieprawidłowy index code, ja po wymianie na GIDa też musiałem zmienić index... Index code jest widoczny w oknie sterownika wyświetlacza, a żeby przejrzeć indexy trzeba wejść w programowanie. Ten ostatni screen znalazłem w necie.:spoko:

EDIT: Wszystko dotyczące logowania i konfigurowania GIDa na przykładzie zafiry masz TUTAJ

 

415.DISzGIDem.thumb.png.2adcf6399beb2ca2d2ca43573eb61efd.png

 

09a.MenuCorsy-DIS-Programowanie.thumb.png.16cee5631e5e15d159d70bb665a81912.png

 

opcom-fw-v1-70-program-code-index-opel-zafira-b-.jpg.2561c7fe1309aec8463b138cbce1112f.jpg

 

 

329 20220521 19.00.09.png

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu i linku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmieniałem index i tylko zmienia się wygląd Na ostatnim zdjęciu co dodałeś jest mnóstwo tych indexow a ja mam tylko 7 da się jakoś dodat do opcoma więcej tych indexow ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni screen, to akurat nie dotyczy wyświetlacza, tylko indexów modułu wskaźników, wstawiłem wcześniej przed znalezieniem w necie indexów GIDa.... przez pomyłkę zapomniałem go usunąć po edycji i dodaniu z netu tego z właściwymi indexami. Może posprawdzaj także wtyczki i ciągłość przewodów od czujnika temperatury zewnętrznej do sterownika, bo -40st. sugeruje, że sterownik wcale go nie widzi, czyli albo jego brak, albo przerwę w obwodzie... może zapomniałeś czujnik po wymianie podpiąć:laugh:... a czy opcom widzi poprawnie temperaturę zewnętrzną.
Wszystko do sprawdzania elektryki (schemat i przebieg wiązki, widoki złączy, sprawdzanie czujnika) znajdziesz w TIS2000 (wersja Tis2000 v116.0D do ściągnięcia z sympatycznego gryzonia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnęłam wyswietlacz z astry h i włożyłem na chwile do zafiry i na wyświetlaczu z astry pomimo że nie zysnchonizowalem go z radiem temperaturę pokazuje poprawna lecz po podpięciu wyswietlacza co zakupiłem znów-40 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik i wiązki są ok. A sprawdzałeś przed zakupem, czy ten GID jest odpowiedni (symbol i nr) do Twojej zafiry, może kupiłeś niekompatybilny z Twoim radiem i BC, bo jest kilkanaście wersji GIDa, również radia wymagają odpowiednich wyświetlaczy, w końcu stanowią parę, a nawet radia o tej samej nazwie są w różnych wersjach (np. radio z BC, albo bez BC).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności