Skocz do zawartości

Nakładki na pedały Meriva B


Rekomendowane odpowiedzi

Tam szukałem. Znalazłem do meriva B. Na hamulec i sprzęgło. Natomiast na pedał gazu nie. Natomiast pytałem o to, od jakiego innego modelu opla (większa oferta może być) pasują. Widzę, że podobnie jak na grupach na F zaczyna się tzw. mędrkowanie. Ale dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na profil i nic od siebie nie dałeś, tylko cały czas żądasz.

I ty sie dziwisz, że tak napisałem?

 

Nie wierzę, że nie ma zwykłych gumek na pedały do mery B i trzeba szukać z innego opla, po prostu nie wierzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się marnie znam, ale na schemacik z katalogu części popatrzyłem i wychodzi mi, że na sprzęgło i hamulec są wymienne oryginalne nakładki z gumy/tworzywa, a pedał gazu to "monolit" i odrębnej nakładki ni ma - ale są dostępne liczne "tuningowe" metalowe lub pseudometalowe - nawet oryginalne made in Opel były produkowane...

Godzinę temu, Navia napisał:

A czemu chcesz zmieniać ? Czyżby auto szło na handel ? 

a może po prostu się zużyli.....

szkoda czasami na siłę drugiego dna szukać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ja37 napisał:

Spojrzałem na profil i nic od siebie nie dałeś, tylko cały czas żądasz.

I ty sie dziwisz, że tak napisałem?

 

Nie wierzę, że nie ma zwykłych gumek na pedały do mery B i trzeba szukać z innego opla, po prostu nie wierzę.

 

Nie żądam ale proszę o pomoc. Nakładki znalazłem na all. ale ponad 30 za szt. Więc szukam tańszych. Nie jestem oblatany w technice samochodowej więc pytam. Chyba po to jest forum, żeby "lepsi" pomogli swoją wiedzą. Co do Twojej wiary: meriva B jest nie tak popularnym modelem jak np. Astra czy Zafira. Więc chyba i części od nich powinny być tańsze, zwłaszcza zamienniki, których do Merivy jest bardzo mało. Ale na pewno wiesz o tym. Pozdrawiam

Edytowane przez wujek1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujek1

co do cen i dostępności części - Meriva ma przecie większość części mechanicznych wspólnych z innymi modelami Opla, w zasadzie chyba tylko blachy, szyby i niektóre elementy wnętrza są "unikalne" dla tego modelu,

skoro jak sam twierdzisz jest modelem mniej popularnym - więc dostępność zamienników tych "unikalnych" dla Merivy części też będzie mniejsza.... skoro będzie mniejsza - to tańsze od innych one za cholerę nie będą....;

PS.

oryginalne  nakładki sprzęgło/hamulec na "DoOpla" po 20,37 za sztukę wiszą.... jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania w Google się pojawia :)

PS2.

mała prywatna dygresja - jeżeli uważasz, że w obecnych realiach jednorazowy wydatek 50 czy 60 zeta na części, które prawdopodobnie wymienisz raz w ciągu swojej przygody z Merivą (kosztów robocizny nie poniesiesz, bo to 10 minut samodzielnej pracy) to "za drogo" - to sorry - moim zdaniem chyba za drogie auto kupiłeś;

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Niestety była tylko 1 nakładka. Po 3 latach użytkowania przeze mnie merivy wytarły się narożniki nakładek. Po ok. 25 tys. km. Dlatego szukam nowych. Nie kupilem sobie "za drogiego" samochodu. Po prostu potrzebuję nadwozia MPV (poprzednio miałem Scenic 1 lift, ale 20 lat i potrzeba było wkładu ok. 4 tys. - rozrząd, sprzęgło, tylne hamulce, itp, więc prawie równowartość auta). Kupiłem Merivę. Ale widzę, że części są dużo droższe od tych do renówki. Nie chodzi o to, czy mnie stać, bo tak. Ale chodzi o to, żeby nie przepłacać. Dlatego pytałem na początku o części pasujące z innych opli. Może nie doczytałeś. Widzę, że złośliwości nie brak na tym forum, jak już wspomniałem wcześniej. Pasują od wielu modelu opli. Też mi podpowiedź. Ale dzięki jeszcze raz, że musiałeś czas poświęcić na odpowiedzi lamie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności