Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2024 o 17:27, waldek2020 napisał:

Dzięki za info - to sie muszę zaopatrzyć w takie rzeczy :)

 

Kolego Waldek2020. Masz zamiar zaopatrzyć się w lustra podgrzewane ? To jest trochę zabawy, jeśli nie posiadasz w swojej Mery. Trzeba dołożyć przewody do przelotki w drzwiach i samych drzwiach. Jest to pracochłonne, ale wykonalne, jak tylko masz predyspozycje majsterkowicza. Jak by co to posiadam komplet oryginalnych luster 8 pinowych wraz ze sterownikiem składania luster.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje ale podejrzewam że taka zabawa będzie kosztowna,  moim zamysłem jest montaż tylko samych ogrzewańców.

Oczywiście nawet zamówiłem "komplet" tyle ze oba na prawą strone .... tak jest jak się zamawia na zmęczeniu ....


No ale mogę powiedzieć że te niskiego lotu pobierają przy 14V około 0,8A (na start 0,9A) więc maluteńko.

 

Ale jeszcze chciałbym po wypasie zmienić na podgrzewane (tutaj też problem czy te tanie czy samemu sklejać z większą matą), asferyczne (czyli te dzielone) oraz może nawet niebieskie jak są a nie białe. Ale to tylko moje marzenia, jest weekend poszukam.

 

OKablowanie w drzwiach móglbym zacząć ogarniać dla strony pasażera bo do kierowcy to mi tylko włącznik potrzebny bo żądnych elektrycznych nie mam zamiaru montować (manualne mam) bo to przerost formy nad treścią bo starczają mi manualne).

 

Tak że problem sterowania zostałby po stronie pasażera ale i bez przeciągania kabli można by coś na czasowym przekaźniku pomyślęc sterowanym może włącznikiem od szyb?? Tak tylko głośno myślę. Zakładam (nie patrzyłem i nie mierzyłem) ze plus i minus są stałe dla zasilania podnośników szyb więc do nich bym się wpiął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Wepnij się w grzanie tylnej szyby i masz z głowy 

 

Jest to myśl . Ale zwruć uwagę że ma lustra manualne , musi tak czy owak zapodać przez przelotkę do drzwi . No chyba że się mylę ?

1 godzinę temu, waldek2020 napisał:

OKablowanie w drzwiach móglbym zacząć ogarniać dla strony pasażera bo do kierowcy to mi tylko włącznik potrzebny

Ja też dokładałem, dawno temu. Od podstaw, mam sterowanie, podgrzewanie, składanie lusterek. Wymieniłem instalacje w drzwiach, dołożyłem piny w przelotkach i działa. Taniej mnie to wyszło niż robienie inaczej. Z TISEM poszło gładko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie chciałbym nić robić w drzwiach - znaczy dokładać kabli od sterowania załączania grzania bo jak pisałem podejrzewam że plus/minus jest stały do silnika podnośnika więc kwestia tylko przekaźnika czy coś takiego. Tak myśle żę czasowy układ na ne555 z przekaźnikiem sterowany sygnałem z podnośnika szyby w górę by go załączał i wtedy odchodzi grzebanie w przelotce - ale to tylko taka myśl na już.

 

Na siłę to kierowcy mogę zrobić prosty przycisk w obudowie i po temacie, gorzej od pasażera bo cieżej by było go sięgnać. Więc w takim wypadku w ogóle odpada jakiekolwiek grzebania w przelotce.

 

A takie pytanie - czy do tej przelotki idzie kupić "piny" żeby dorobić swoje przewody żeby to było jak w oryginale? Czy lepiej szukać przykładowo przelotki i sobie powyciągać piny?? ktoś kupował z was takie piny pasujące do tej przelotki po taniości?

 

elektryki mnie nie rajcują bo póki co starcza mi manual bo nie zmieniam w zasadzie nigdy ustawień, składam raz na miesiąc albo rzadziej więc składanie to dla mnie bajer.

szybciej muszę zamontować od martwego pola mini lusterko a do tego najlepiej je przykręcić do obudowy więc i tak wkład wyciagam przy takiej akcji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piny wyrwałem z Mery na szrocie osobiście, bo darmo.Ciałem jak mi pasowało. Martwe pole możesz dołożyć nie naruszając obudowy naklejając na taflę lustra , są takie okrągłe, prostokątne.

Tak samo, jak i ja, chciałem tylko podgrzewanie lusterek. Wpadły mi lustra wypasione, to za jednym zamachem zrobiłem dwie rzeczy, jak to napisałeś bajery. Tak, bo to bajer. Pozytywny, nie mam takiej przygody jak koleżanka Navia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpinał pod ogrzewanie szyby , z tego względu że tak jest w oryginale, dwa  wepniesz się w kabel przy progu , potem tylko przelotka , do lustra i jesteś . Do pasażera pociągniesz pod deską , nie robisz żadnej zabawy w dodatkowe właczniki . Czasowy łacznik moim zdaniem bez sensu , będziesz naciskał guzik szyby żeby włączyć grzanie luster . Ostatnio zakładałem centralny to zamiast zabawy z pinami przeciągłem kabel po całości . Nie wiem jak w oplu wyglądają złaczki , czy jest tam tyle miejsca . Może są wolne piny ?  W dokładanie mat też bym się zbyt nie bawił . Lustro z grzaniem koło 20-30 zł kosztuje (do golfa 6 płaciłem 25 zł , VW polo bardzo podobnie) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przez was .... mam już kompletne wiązki drzwi (lewych i prawych) pod elektryczne lusterka, 3 lusterka elektryczne 5 pinowe oczywiście czyli bez składania - zobaczymy które działa ale widze że są kompletne. Oczywiście ozdobna wstawka jest do wymiany pod kolor czyli ze starego wkładu- nie chciał mi wyjść ale nie przykładałem się no i było okolice zera stopni więc wolałem nie ryzykować urwania uchwytów.

 

Zdobyłem też ten trójkątny element z regulatorem lusterek (bez przycisku od składania) więc jest super elegenacko :)

 

a i jeszcze domówiłem flry-b prawie wszystkie 5-6 kabuli w prawie oryginalnym kolorze :) bo trzeba pociągnąc wiązke od lewa do prawej i pokombinować z załączaniem grzania lusterek - narazie nie chciałbym się jak w oryginale wpinać w grzanie tylnej szyby której de facto nigdy nie używałem (a teraz to jeszcze czeka na przelutowanie w przelotce w klapie bo nie miałem 4mm2 ).

 

AA i jeszcze mam oczywiście piny od strony nadwozia - nawet ktoś to miał jakimś cudem dostępne do merivy na obie strony więc mam też to ogarnięte zamiast kupna czystych pinów które taniej nie wyszły by a tak to jeszcze są "zakute" oryginalnie.

 

Tak że miałem na głupoty nie wydawać a widzicie kusiciele co się stało przez was ?

 

edit

Ten mój nowy wkład na prawą stronę albo jestem nie oswojony albo jest źle wykonany bo ma zniekształcenia obrazu :/ no cóż 24 zeta na śmietnik, nie wspomnę że coś albo nie dogiąłem tych tłumikowych blaszek albo całkiem słabo się je reguluje na widok tyłu auta ... ale to może to blaszki tak słabo pod kątem prostem przygiąłem.

 

Ważne że w "nowych' kompletach wszystkie 3 mają normalny obraz i są sprawne. Jedno lusterko na prawą stronę ma nawet 3 śrubki na składaniu lusterka - żadne inne nie ma tam nic w tym moje też są zaplastikowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ja grzanie mam w standardzie jak i składanie lusterek więc nikt do niczego tu cię nie namawiał. Chciałeś mieć bajer to sobie zrobisz. 

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, waldek2020 napisał:

no i przez was

Tak jak napisała Navia. Nikt nikogo na tym forum nie namawia, aby coś robił na siłę. Zdałeś konkretne pytania, na które każdy z forum odpowiedział indywidualnie i opisał praktyczność danego elementu u siebie, w którego samochodzie użytkuje, Jeśli ktoś robi wszystko chaotycznie i nie umie się przyłożyć do danego zadania, to nie nasza wina. Złe planowanie robót i zakupy do niczego generujące większe koszty. Nie zwalaj swojej bezradności, do prac przy swoim aucie na kogoś, kto opisał, tylko na twoje pytania i opis jak to sam zrobił. Nie czytałeś postu o dokładaniu lusterek, które jest ogromną kopalnią wskazówek i porad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności