Skocz do zawartości

Opel Grandland X 1.2 Start/Stop Design Line - czy warto kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Rozważam zakup auta jak w temacie.

Podoba mi się sylwetka auta, no i już nadchodzi czas na rozstanie z moim obecnym autem, które ma obecnie 12 lat,

użytkuję od 2020 r.

Rozważam benzynę z silnikiem 1.2, najwięcej jazdy po mieście - dom/praca/miasto/dom, i chciałbym dopytać o opinię, jak z silnikiem, i ogólnie mechanika.

Szukam auta od 2018 roku.

Prosił bym o jakieś rady najlepiej użytkowników obecnych i byłych.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Daj spokój. Nie !!!!!! 

https://francuskie.pl/bedzie-pozew-zbiorowy-przeciwko-stellantis-za-silnik-puretech-1-2-w-hiszpanii/

Zapomnij o tym motorze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....Przeczytałem i wątpliwości wzrosły. Nie wiem czy problem dotyczy wszystkich wersji silnika, ale raczej tak.Ja mam na oku 130 KM Turbo.

Dopiero 3 generacja tego silnika z łańcuchem rozrządu ma ten problem rozwiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łańcuchem rozrządu nie jest lepiej. Trochę naczytałem się o tych motorach bo też aktualnie jestem w trakcie zmiany pojazdu. To był pierwszy lepszy artykuł na ich temat, a w necie jest ich cała masa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę tylko klekoty w Grandlandzie mojem zdaniem mają sens...

bliski byłem kupienia kilka lat temu tego auta jako nowego... benzynę 1,2 odradził mi prawdę mówiąc doradca w salonie, na diesla nie miałem swobodnych funduszy...;

PS.

co do łańcucha rozrządu w 1,2 - występuje on obecnie chyba tylko w wersji "hybrydowej" ze wspomagaczem elektrycznym....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandland to francuz. Nie ma żadnego sensownego silnika w benzynie, wszystkie to padaczka.

Nie proponujcie człowiekowi klekota, bo:

7 godzin temu, Maryo70 napisał:

najwięcej jazdy po mieście - dom/praca/miasto/dom

a co za tym idzie będą ciągłe problemy z DPF i adblue a to drogie zabawki.

 

Największy sens ma poszukanie sobie innego obiektu zainteresowania, ma sens spojrzeć na grupę VAG - Seat, Skoda, VW. Konkurencja dla Grandlanda: Karoq, Ateca, Tiguan. Można się obejrzeć za skośnookim, ale ceny części skutecznie studzą upodobania.

Ja osobiście wybrałem Karoq. 1,5TSI jest dobrym kompromisem osiągi/spalanie. 2,0TSI bombowo się odpycha, ale spali swoje. Kwestia upodobań - 1,5TSI na mieście schodzi bez problemu na 7l. Mój rekord życiowy to 5,9l ale to nie jazda, tylko toczenie się i dotykanie gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności