Skocz do zawartości

Chip Tuning Astra 1.9 CDTI 120km 16v


Gość McPower

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McPower

Witam,

panowie mam mały problem...

autko dostało chipa, zmieniona mapa silnika itp teraz jest 180km idzie jak szatan ;)

ale są i problemy, wcześniej miałem kilka razy problem że wyłączała mi się turbina i wyskakiwał błąd od przeładowania silnika bo kierownice od turbiny się zacinały... teraz problem jest taki że jak mam gaz w podłogę to kopci jak lokomotywa!!! dosłownie ! nie wiem czy to wina turbiny czy czego, może po prostu turbo już siada, podpięty pod kompa na wykresach wszystko działa jak powinno, turbo dobrze ładuje, EGR ok, wtryski wszystkie w granicach "0"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moze byc przeplywomierz

Ale mozd to byc tez niedoladowanie.

A na koniec egr

 

Poza tym temperatura jest teraz wysoka i tez nie spala a po remapie

Korekcja dawek ma wiele do zyczenia z seria

 

Sprawdz tez map sensor

Zawor sterowania i wezyki

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

po czym wnioskujesz że turbo dobrze pompuje? Dostała asterka chipa więc zmieniły się dawki paliwa na większe co skutkuje niespalonym paliwem przy tej samej ilości powietrza. Hamowałeś przed chipem i ile wyszło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przelot ma to auto. Jest szansa z ewtryski juz nie sa pierwszej mlodosci ale tez i taka moc jak prawie dwiescie koni wymusza fakt taki ze jakie turbo by nie pompowalo to z pojemnosci 1.9 musi poddymic zacnie.

Mimo to jest duza szansa ze wtryski juz nie sa nowe no i jak bedziesz cisnal autem tak ostro na autobanie z 200 km/h i wiecej to zobaczysz szybko dziure w tloku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja u siebie dokonałem korekty ciśnienia doładowania i przestało dymić. Jeśli z pomiaru przed wyszło że autko ma np 100 KM czyli o 20 mniej niż seria to nie w pierwszej kolejności trzebaby poszukać przyczyny spadku mocy a nie dokonywać korekty w ten sposób i zwiększać moc do 180 KM czyli o 80KM. Tunerzy wiedzą że istnieje pewna granica (stosunek paliwo-powietrze), gdzie autko nie bedzie mocno dymić. Nie pamiętam nazwy ale wiem że nie przekraczają tej granicy by autko nie kopciło. W Twoim przypadku zwiększenie mocy o ok. 25-30KM jest tą granicą.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McPower

przed chipem pokazywało 129km na hamowni.

Całe kopcenie to ponoć wina turbiny no ale dziwi mnie że kopci aż tak.

wtryski nie są najmłodsze ale wszystkie sa w granicy zera... przelot autka to 180.000km

Wszystko sprawdzane komputerowo, ciśnienie wtrysku paliwa, ładowanie turbiny, EGR, dopływ powietrza itp... i wszystko niby jest ładnie i pieknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

żeby sprawdzić czy dobrze ładuje turbina to trzeba wykonać odczyt danych w czasie rzeczywistym i zebrane dane poddać analizie. oglądanie cyferek na ekranie podłączonego do auta kompa nic nie daje. Jeśli masz op-com to trzeba wykonać nagrywanie danych tj. livedata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McPower

ok cos pokombinuję z tym, turbo już przed chipem strasznie świstało więc tak czy siak poddam je regeneracji i zobaczymy co będzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jakiej regeneracji! Czytaj co piszę dokładnie. Podjedź do kogoś kto ma opcom w pierwszej kolejności wykonajcie te logi. Prześlij je późńiej do mnie. Okreslimy jak jest odchyłka od normy. Może okazać się wcale nie trzeba robić turbiny tylko wyregulować sterowanie turbiną (które z różnych względów nie domaga).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności