Skocz do zawartości

Szarpanie po czyszczeniu przepustnicy Corsa b 1.0 12v


Gość lukasami95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasami95

Witam, kupiłem 2 tyg temu Opla Corsa B 1.0 12v ze względu na nierówne obroty i problemy z odpalaniem wziąłem sie za czyszczenie przepustnicy specjalnym preparatem po tej operacji silnik równo pracował lecz gdy jadę z jednostajna prędkością silnik szarpie po odjęciu lekko gazu i po dodaniu również szarpie na każdym biegu czym może być to spowodowane ?. . Zawór EGR został zaślepiony, nowe swiece, fitlry, oleje Adaptacja zrobiona po wszystkich wymianach i czyszczeniu. Dodam ze na diagnostyce wyskoczył na chwileczkę błąd czujnika położenia wału a następnie znikł, lecz przed czyszczeniem przepustnicy auto jeździło dobrze tylko problem z biegiem jałowym był.

Edytowane przez lukasami95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przepustnicy było dobrym pomysłem ale....Zawór EGR został sprawdzony pod kątem tego czy jest sprawny elektrycznie? został wyczyszczony? czy tylko zaślepiony bez sprawdzenia czy jest sprawny i bez czyszczenia go, następna kwestia to czujnik położenia przepustnicy który znajduję się przy niej i regulator biegu jałowego, musisz sprawdzić TPS-a czyli czujnik położenia przepustnicy oraz regulator biegu jałowego jedno z nich robi krzaka i stąd twoje problemy pomijając EGR-a ktróry też się do tego może przyczyniać, czujnik położenia wału możesz przy okazji sprawdzić jak ogarniesz tamte rzeczy, sprawdź czy regulator biegu jałowego to oryginalny Bosch czy jakiś inny chiński zamiennik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasami95

Zawór EGR był w jednej pozycji podejrzewam ze nigdy nie był zmieniany dlatego został zaślepiony. Wszystkie podzespoły przepustnicy sa bosha. Regulator biegu jałowego i czujnik położenia przepustnicy odkręcałem do czyszczenia przepustnicy. W takim razie postaram sie podmienić cała przepustnice.

Edytowane przez lukasami95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasami95

Wymieniłem cewkę zapłonowa czujnik położenia wału szarpanie ( wszystko ze szrotu bosha ;) ) w miarę ucichło leciutko czasami poszarpywało przejechałem z 200km. Założyłem przepustnice ze szrotu z całym osprzętem miał mniejsze obroty jałowe ale jechał tak samo przejechałem tego dnia z 100km auto zaczęło nagle szarpać ( tak jak po puszczeniu gazu miałem ale 100% mocniej jak by sie dławił) i zaświecała się kontrolka check engine i gasła. Podłączyłem pod tech2 i abcoma wywaliło mi błędy:
P0443 Nieaktywny
( 4 ) <Nieznany błąd>

P0505 Aktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P0505 Nieaktywny
( 1 ) <Nieznany błąd>

 

Gdzie znajdę 0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa

Czy to się znajduje w kolektorze ssącym pod przepustnica? bo tam dosyć dużo wlałem substancji do czyszczenia nagaru a potem wyczyściłem szmatką i podczas pierwszego odpalanie jeszcze na pierwszej przepustnicy lekko poszło dymku ze silnika i może przytkało jakiś czujnik w tym kolektorze ssącym co sie znajduje.

ss:

01472775660787439280.png

 

27031431411118409040.png

Edytowane przez lukasami95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasami95

a jeżeli nie mam błędu od przepływomierza może byc on wadliwy ? przepustnice założę swoja to błąd silniczka krokowego zniknie tylko teraz sie zastanawiam co z 0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa. Pewnie i tak ja założę swoja przepustnice lekko będzie poszarpywało może cos przytkało w kolektorze ssącym, jakie tam czujniki sie znajdują ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zogranizować sprawne i pewne rzeczy na podmiankę bo tak to nie dojdziesz co jest grane, przepustnica, wraz z nią TPS- potencjometr przepustnicy i regulator biegu jałowego, ze szrotu nie wiesz czy dana część jest 100% sprawna, jakbyś miał znajomego na szrocie to by było dobrze zawsze mógł część wymienić na inną i szukać sprawnej a tak to na........chybił trafił ;)

 

P0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego i ten sam błąd tyczy się tego że obroty są za niskie co wskazuje na ewidętną przyczynę i usterkę regulatora biegu jałowego czyli że nie jest w 100% sprawny - do wymiany

 

co do błędu P0443 kolektor ssący nie ma tu nic wspólnego z tym błędem i nie wiem co tam mogło by się przytkać, nie wiem czym czyściłeś-pryskałeś ale raczej problem układu odpowietrzania zbiornika paliwa nie ma nic wspólnego z kolektorem ssącym

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasami95

Wymieniłem przepustnice na swoja oryginalna wyczyszczona, nie ma żadnych błędów już ale dalej poszarpuje co teraz przydało by się wymienić/sprawdzić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś jeszcze: cewkę zapłonową oraz czujnik położenia wału - części używane ze szrota, najlepiej było by zamontować pewne i sprawne części na podmiankę bo te ze szrota mogą być nie do końca sprawne lub w ogóle na wykończeniu a tego nie wiesz....

to samo regulator biegu jałowego musi być sprawny, w dodatku EGR nie wiesz czy jest sprawny, wiesz tylko ze jest zaślepiony bo tak było, ale zaślepia się sprawny elektrycznie zawór EGR, zaślepienie niesprawnego nic nie da, ale skoro błędów nie ma wydaję się że EGR jest sprawny, pytanie czy się nie zawiesza podczas pracy, jakie masz świece? a jakie były przed wymianą? sprawdź stan świec:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności