Skocz do zawartości

Meriva Z16XEP LPG gaśnie


Gość radzikkm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem problem jest w czymś innym. Eliminuję pompę paliwa ponieważ jeśli samochód się nagrzeje to problem znika, więc co do tego ma pompa paliwa? A to, że gaśnie podczas podjazdu pod górkę to moim zdaniem przypadek, bo pewnie podczas jazdy na prostej też zgaśnie. Nieszczelność w obudowie filtra powietrza ? Może jakiś wpływ ma , ale czy po przejechaniu 500 m i nagrzaniu silnika ta nieszczelność znika i wszystko wraca do normy?? to samo z ciśnieniem paliwa. czy zmiana temperatury silnika będzie miała na to wpływ? Na zimnym ciśnienia nie ma a na ciepłym już jest? chyba nie. Sondy lambda, czujniki temperatury, błędy komputera to bym obstawiał. Ale sondy u mnie wymienione, czujniki sprawdzone, komp nie pokazuje żadnych błędów więc co??

Luzy zaworów? Czemu nie pod wpływem temperatury trochę się rozszerzą i mogą lepiej pracować

 

Wracając do speców z serwisu Opla. Czy oni przejechali się samochodem? czy im zgasł podczas jazdy, czy tylko odpalili i podłączyli kompa bez obciążania silnika i jazdy próbnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być że na poczatku pracy gorzej pompuje bo się zaciera?

I dopiero gdy trochę popracuje zaczyna dobrze pracować?

 

 

Pomiar manometrem kosztuje kilka minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na 2 stronie wątku. Na zimno zawory zawsze są ciaśniejsze i gaśnie, przerabiałem to u znajomego - okazało się że zawory mialy tak maly luz ze listek 0,05 nie wchodził

Jak by było za niskie ciśnienie paliwa to powinien zapalć chceck engine ze składem mieszanki lub korekta dawki paliwa

Edytowane przez misiek775

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na 2 stronie wątku. Na zimno zawory zawsze są ciaśniejsze i gaśnie, przerabiałem to u znajomego - okazało się że zawory mialy tak maly luz ze listek 0,05 nie wchodził

Jak by było za niskie ciśnienie paliwa to powinien zapalć chceck engine ze składem mieszanki lub korekta dawki paliwa

Czy po pomiarze luzów trzeba uszczelke pokrywy zaworów wymienić?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stanie uszczelka jest - twarda i spękana. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pokrywy w samochodzie vw i po 10 latach była plastikowa i pękała w rękach.

Jeżeli luzy będą w normie daj nową uszczelkę. Jeżeli okaże się że są do roboty i za kilka dni będziesz sciągać ponownie to złoż na starej i jak będzie regulacja właściwa daj nową. A jak w portfelu bida do stara uszczelka i silikon :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimno zawory zawsze są ciaśniejsze

 

Czy aby na pewno?

Zawór podczas nagrzewania się silnika wydłuża się a więc luz zaworowy zmniejsza się.

Zawory wydechowe narażone są na wyższą temp. więc ich luzy są większe.

Dobrze mówię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z sytuacją dokładnie odwrotną - na zimno brak luzu na ciepło luz większy (fakt że nie w oplu tylko w japończykach). Aluminiowe głowice tak mają.

 

Do poczytania identyczna sytuacja:

https://op-meriva.blogspot.com/2017/01/gasnie-na-zimnym.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności