Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankierownik

Dzięki za odpowiedź. Przed świętami zawitałem do ASO, w międzyczasie wyskoczył jakiś błąd bo kontrolka silnika się zapaliła. Wymienili mi wtryskiwacz jesli dobrze wyczytałem pomarańczowy. Szarpanie ustalo. Mi się wydaje że te szarpanie miałem od początku, czy oni w fabryce jakoś to sprawdzają przed wypuszczeniem auta do klienta? Ktoś się orientuje?

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavlo.gda

Witam w nowym 2018 :-)

Jak temat LPG w Waszych fabrycznie nowych Astrach? Jakiś odzew ze strony Opel Polska lub może rozwiązanie problemu? Ja nie mogę doczekać się rzeczowej odpowiedzi z obsługi klienta - żenada. Pozostają na poziomie informacji że analizują problem i kontaktują się ze swoim działem technicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Ciekawe jaki odsetek asterek ma ten problem w skali Polski. Mi to się przydarzyło jednorazowo. A może tankowany gaz ma znaczenie[emoji6] Po wyjeździe z salonu zatankowalem na Orleanie potem tylko lotos

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson_thegreat

Witam, podpinam sie do tematu. Jestem posiadaczem astry j z lpg, od miesiaca. Najechane mam 4tys km i mam problemy z przelavzaniem sie na lpg od samego poczatku posiadania, przy niskich temperaturach od +2 i nizej. Dzisian jade na wymiane/czyszczenie elektrozaworu, i jescze każą za to płacić??!! Czy gwarancja tego nie obejmuje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: wczoraj temperatura zewnętrzna wynosiła 6 stopni i astra nie przełączyła się na LPG, a dzisiaj na termometrze 8 stopni i po przejechaniu dosłownie 200 metrów od uruchomienia zimnego silnika (byłem po 8h pracy) automatycznie się przełączyła. Oto niemiecka technologia!

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś zbiorowe pismo do opel care pomoże bo już nie mam sił z tym samochodem , można wiedzieć na ile wam wystracza rezerwa ? U mnie na 100km mruga i mruga chyba mam coś źle ustawione ,pełnym zbiorniku 37l robie około 430km ( 80 %autostrady 20% miasto)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemekmirocha

Może jakieś zbiorowe pismo do opel care pomoże bo już nie mam sił z tym samochodem , można wiedzieć na ile wam wystracza rezerwa ? U mnie na 100km mruga i mruga chyba mam coś źle ustawione ,pełnym zbiorniku 37l robie około 430km ( 80 %autostrady 20% miasto)

Ja na pełnym zbiorniku 34L max na autostradzie do 140km/h tez przelece ponad 400 km. Rezerwa u mnie to ok. 6-7l

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa to tak właśnie do 100km - pytałem w Oplu bo też mnie to irytuje i twierdzą że nic się nie da zrobić. Jak że wszystkim.

Ja ostatnio zrobiłem na 36 litrach lpg 502 km (już po odliczeniu km przejechanych na Pb) - trasa 100% z prędkościami 90-110km/h. Czyli lekko ponad 7 litrów na setkę. Ekonomia :-)

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson_thegreat ja miałem czyszczenie elektrozaworu wykonywane jako pierwsza czynność serwisowa w temacie "naszej" usterki i była to usługa bezpłatna. Nie daj się naciągnąć.

 

Co do rezerwy na LPG u mnie jest jakieś nieporozumienie ponieważ nie przejadę na niej nawet 40km od chwili zaświecenia się.

Edytowane przez nowyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności