Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Auto zostawiłem na noc w ASO - jutro rano jadę uruchomić komisyjnie z serwisantami i podpiętym komputerem - będą analizować problem. Twierdzą, że wiedzą w czym jest rzecz. Zobaczymy - napiszę jak wrócę :-)

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Jestem bardzo ciekaw co wymyślą , mój serwis stwierdził zabrudzenie elektrozaworu i jakiejś rurki w środe mam być na czyszczeniu . Kilka razy pomęczyłem opel care i teraz pytają czy jest ok a jak nie to do serwisu wysyłają i tak w kółko . Serwis czyści bo mówi że mamy gaz zły i tyle auto z grudnia 2017 roku przejechane 3 tyś km i taka padaczka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wygląda na to, że naprawili. Auto zostawiłem do testów na 2 dni. Dzisiaj przy -4 załączył się co prawda po 5km ale to chyba tak ma być (im zimniej tym dłużej). Zaczęli od czyszczenia jak się okazało czystego zaworu. Poprawiali coś w oprogramowaniu. Profilaktycznie wymienili jakąś cewkę elektrozaworu. Co do tankowania w Orlenie też mówili by raczej unikać bo Orlen stosuje jakieś środki smarne do pomp gazu których nie trawią instalacje gazowe Opla. Olej z grafitem tworzy taką mieszankę która "zabija" elektrozawór. Mówią, że nawet po 1 tankowaniu może do tego dojść. Zobaczymy jak będzie dalej z tym przełączaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

miałem napisać co udało się zrobić w czasie wizyty w ASO. Auto wstawiłem w piątek wieczorem - nocowało pod chmurką - w sobotę podpięcie komputera i jazda próbna - auto oczywiście nie przełączyło się na LPG, co potwierdziło moje zgłoszenie. Błędów brak - Panowie stwierdzili, że problem może leżeć w najnowszym oprogramowaniu, które posiada moja astra - nadmienię, że wcześniej czyszczony był elektrozawór reduktora. Na moje pytanie odnośnie poprawy parametrów w oprogramowaniu otrzymałem informację, że wszystko jest dobrze i nie ma możliwości ich zmiany (nie sądzę skoro niektórzy piszą, że wykonane zostały jakie ś ruchy związane z korektą parametrów LPG). Cała obszerna dokumentacja została wysłana do działu technicznego w DE i za kilka dni mamy dostać odpowiedź (pewnie taką samą jak wszyscy: problem znamy, pracujemy nad jego rozwiązaniem - na razie proszę przełączać ręcznie). Jedyne co to osiągnąłem to, że usterka wystąpiła u nich, więc mam nadzieję, że teraz Opel Polska mi uwierzy, że problem istnieje. Mój kolega hubkas, który nie ma problemów w swojej asterce z lpg w najbliższym czasie będzie na przeglądzie i zgodził się, aby serwis odczytał symbol wersji oprogramowania i będziemy mogli porównać, czy jest to ten sam soft, czy starsza wersja w której być może takich problemów nie było. Dla porównania podaję mój symbol wersji oprogramowania (twierdzą że najnowsza): oprogramowanie operacyjne aktualne ECU: 25194626, kalibracja: 25194625. Może ktoś z Was też ma taki wydruk to porównamy, a jak nie to czekamy aż hubkas będzie w ASO. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rano temperatura minus 7 i przełączenie na LPG bezproblemowe. Mam pytanie co z tym tankowaniem na Orlenie? tankować czy nie aby nie było problemów tak jak wspomniał mój serwis i co pisze kolega "zdmar" że z tym gazem są problemy. Nie uśmiecha mi się jeździć 30 km aby gdzie indziej tankować gaz. A może to gdzie tankujemy nasze wozy - rodzaj gazu (stacja) nie ma wpływu na problem z instalacją LPG w Astrze. Kolego "yogi-27" a ty gdzie tankujesz gaz? i czy coś w serwisie gdzie byłeś coś wspominali o tankowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy najmniej ja tak uważam ,nie dajcie się zwariować.

Fakt że na tą stację która jest niepewna można nasłać kontrolę a sprzedajacemu zwrócić uwagę że mają coś nie tak z gazem.

Iże się było w ASO a oni powiedzieli że przez ten gaz są problemy.

U mnie kiedyś gdy gościa postraszyłem kontrolą a byłem tam potem za kilka miesięcy na gaz nie mogłem narzekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze , mianowicie pierwsze tankowanie na BP zraz po wyjeździe z salonu , na następny dzień problem z przełączeniem . Auto miało przebieg 200 km . Teraz tylko tankuje na orlenie przejechane 3300km i w środe jade na serwis , panowie mają czyścić elektrozawór i jakąś rurke. Moim zdanie problemem nie jest gaz tylko oprogramowanie lub jakiś czujnik . A skoro opel montuje w sowich autach instalacje gazowe to niech będą one w takim razie przystosowane do jakości gazów na poszcególnych rynkach . Bo ja wiedząc że instalacja nie będzie działać w danym kraju to auta bym tam nie sprzedawał .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością gazu to ściema aby oddalić nasze skupienie od realnego problemu. Nie będę jeździł na Śląsk tankować auta ;)

Mój przypadek to potwierdza. Prawie 21 tyś przejechane bez problemów i tankowanie głównie na Orlenie i Lotosie, sporadycznie na BP lub Statoil. Przełączanie jak na razie bez szarpania. Jak wspominał kolega yogi-27, jestem umówiony 23 stycznia na przegląd roczny i dam znać, czy jest różnica w wersji oprogramowania mojego sterownika.

Edytowane przez hubkas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie czuć jak przełącza na gaz jest takie wyczuwlane szarpnięcie ( raz jest raz nie ma ) . Serwis stwierdza ze wina leży w brudym elektrozaworze ale chyba tylko to mogą sprawdzać :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności