Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień pierwszy testowania eksperymentalnego oprogramowania LPG:godzina 5.00 rano, temperatura na zewnątrz - 3*C, auto całą noc stoi pod wiatą, po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie 3,5km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku 68*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Pierwszy raz od ok 2,5 miesiąca. Ja się jeszcze nie cieszę, ale może jest to krok ku normalności naszych pojazdów. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad masz rację trochę za późno to przełączenie. Tomjankes, a jak tam u Ciebie poranne uruchomienie?

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziś rano po osiągnięciu temperatury około 60 stopni przyłączył się na gaz. Auto stało w garażu przy temperaturze 5*c. Na zewnątrz było -3. Po południu (postój 9 godzin pod pracą na dworze) temp 3*c też się przełączył. Zobaczymy jutro, ale jestem dobrej myśli. Co do temperatury przełączania to jest taka sama jak po ostatniej wymianie sterownika, mam wrażenie, że kiedyś LPG przełączał się wcześniej. Opel już domaga się informacji o naprawie, ale to wg. mnie za wcześnie żeby mówić o sukcesie.

Edytowane przez tomjankes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomjankes, ja też uważam, że jedno poranne przełączenie nie przesądza o powodzeniu akcji - poobserwujmy zobaczymy, skoro zostaliśmy wybrani na królików doświadczalnych. Do mnie jeszcze nie dzwonili. Będę opisywał Wam codziennie przy jakich parametrach auto przełączyło się na LPG. Moja astra stoi pod wiatą, więc na pewno temperatura otoczenia jest niższa niż nawet w nieogrzewanym garażu. Natomiast co zauważyłem to dodatkowo tak jakby stabilniej pracował na LPG - poprzednio miał nieraz takie lekkie drgawki - ale to może tylko moje przewrażliwienie. Pozdrawiam

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi-27, do mnie napisała Pani e-maila z prośbą o informację o powodzeniu naprawy. Napisałem jej, że to za wcześnie i że będę dalej testował i obserwował samochód. Poprosiłem również o informację przy jakiej temperaturze płynu chłodzącego wg. producenta powinna się instalacja LPG przełączać. Samochód stoi noc w nieogrzewanym garażu, a pod pracą na dworze więc zobaczymy jak będzie się sprawować. "Niestety" robi się coraz cieplej dlatego też przełączanie się na LPG może być skutkiem lepszej pogody. Będę Was informował o spostrzeżeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oczekują odpowiedzi ? Możecie im odpisać, że jest w fazie testów, jak zakończy się test to zostaną poinformowani, kiedy to nastąpi nie wiecie, niech oczekują na informację ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze dawidb750. Nam czyli użytkownikom nowych opli kazali czekać, jak np. w moim przypadku ponad 2 m-ce (nadal nie mam informacji zwrotnej) na odpowiedź z centrali w Niemczech więc niech ASO poczeka na Waszą odpowiedź Panowie. Miesiąc oczekiwania ich nie zbawi, nie dajmy się zwariować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi testowania eksperymentalnego oprogramowania LPG: godzina 5.30 rano, temperatura na zewnątrz 2*C, auto całą noc stoi pod wiatą, po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie 2.2km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku 57*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Coraz lepiej :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności