Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś drugi dzień testów. Zarówno rano temp. około 2-3 *C jak i po południu 6 *C samochód przyłączył się na LPG bez problemu. Temp. płynu chłodzącego poniżej 60*C.

 

Natomiast odnośnie temperatury przełączania się otrzymałem taką odpowiedź z Opla:

Odnosząc się do temperatury płynu chłodzącego, przy której występuje włączanie się instalacji LPG informujemy, iż nie udało nam się ustalić jaka jest najniższa dopuszczalna temperatura, natomiast potwierdziliśmy z działem technicznym, iż temperatura 60 stopni jest prawidłowym wskazaniem.

 

Pozdrawiam,

 

Iwona J.

 

Dział Obsługi Klienta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak dojeździć do końca gwarancji i wymienić ten syf na coś polskiego gdzie nawet samemu można podglądać i zmieniać parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do panów testujących nowe oprogramowanie sprawę, by wykonali pewne doświadczenie które opiszę na moim przykładzie. Otóż auto trafiło do serwisu na weryfikację usterki na 2 dni do ASO (środa-piątek). W piątek po południu samochód odebrałem. W sobotę jeździło cały dzień, podobnie w niedzielę i przełączało się bez problemu. W poniedziałek rano również się przełączyło . Temperatury były wówczas -7 do -11. Już myślałem, że naprawili, ale od poniedziałku (gdzieś od 9 00) do popołudnia w środę auto stało w garażu +5. Niestety w środę po południu już się nie przełączyło. Nie jestem przekonany, że chodzi tu tylko o temperaturę skoro jest teraz cieplej i przełączenia brak. Problem wydaje mi się jest z dopływem gazu z parownika bo zachowanie tego przełącznika wskazuje jakby na brak gazu (choć jest w zbiorniku) no i nie wyskakują żadne błędy (przy rzeczywistym braku gazu też nie będzie błędów). Tak że uwierzę , że naprawili jeżeli u Was to przełączenie nastąpi po pewnym czasie postoju. Ja używam auta sporadycznie i z przełączeniem mam problem za każdym razem natomiast jak ktoś jeździ codziennie to może nawet tego problemu nie zauważyć. Jeżeli próba będzie pozytywna to znaczy, że usterka usunięta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory usterka występowała nawet jak jeździłem codziennie a przerwa trwała np. 8 godzin. Sprawdzę jak będzie po postoju weekendowym. Napiszę w poniedziałek swoje spostrzeżenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku usterka występowała nawet gdy jeździłem codziennie. Dam znać jak będzie po weekendzie. Wtedy samochód postoi dwa dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążąc dalej temat: poniżej jest link do nagrania pracy silnika "usiłującego" przełączyć się na gaz. Może Kol ArKos się wypowie. Czy Kol spotkał się z czymś takim?

 

http://uploadfile.pl/pokaz/1341344---kro2.html

 

A do Opla wysłałem:

Witam

W załączeniu nagranie dziwnej pracy silnika może przybliży Państwu problem i wpłynie na usunięcie usterki. Klekot jest jakby w okolicy wtryskiwaczy gazowych. Trwa ok 1 minuty. Gdy ustaje wówczas lampka LPG gaśnie. Silnik uruchomiony w garażu temp.+7, parownik lekko ciepły wskaźnik pokazuje +50 .Klekot pojawia się po 6-7 minutach od uruchomienia zimnego silnika. Praca silnika na wolnych obrotach (dodanie gazu też nic nie daje).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pobierał nieznanych plików. Daj to na jutiuba albo gdzieś.

Z opisu wynika, że sterownik przygotowuje się do przełączenia, ale nie przełącza się z uwagi na niskie ciśnienie LPG. Brak dopływu gazu - awaria solenoidu parownika lub elektrozaworu w butli, lub też gaz dopływa ale problem leży w informacjach podawanych przez czujnik ciśnienia LPG. Oczywistą kwestię wadliwego softu pomijam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziś drugi dzień testów. Zarówno rano temp. około 2-3 *C jak i po południu 6 *C samochód przyłączył się na LPG bez problemu. Temp. płynu chłodzącego poniżej 60*C.

 

Natomiast odnośnie temperatury przełączania się otrzymałem taką odpowiedź z Opla:

Odnosząc się do temperatury płynu chłodzącego, przy której występuje włączanie się instalacji LPG informujemy, iż nie udało nam się ustalić jaka jest najniższa dopuszczalna temperatura, natomiast potwierdziliśmy z działem technicznym, iż temperatura 60 stopni jest prawidłowym wskazaniem.

 

Pozdrawiam,

 

Iwona J.

 

Dział Obsługi Klienta

No właśnie, raz jest poniżej 50*C, a innym razem prawie 70*C. Nawet jeżeli wskaźnik temperatury nie wychyli się powyżej 50*C, a nastąpiło już przełączenie, to oczywiście parownik jest dobrze ciepły. Więc nie rozumiem zależności w której instalacja czasami przełącza się dopiero przy wskazaniach około 70*C. Zauważyłem, że zależy to od temperatury zewnętrznej i być może od jeszcze innego czynnika. Wracając do tematu wersji oprogramowania sterownika LPG to będąc we wtorek na przeglądzie rocznym, ASO potwierdziło, że jest to starsza wersja niż w przypadku kolegi yogi-27.

Nie pozostaje nic innego jak dojeździć do końca gwarancji i wymienić ten syf na coś polskiego gdzie nawet samemu można podglądać i zmieniać parametry.

Pewnie też tak zrobię, jak instalacja będzie sprawiała większe problemy. Poprzednio jeździłem na Stagu i spisywał się bardzo dobrze, a możliwość swobodnego "wejścia" do sterownika jest czasami bezcenna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moim zdaniem, to też nie jest wina tylko temperatury zew. Ja swą Astre odebrałem w sierpniu i zaraz na początku września już mi nie przełączało ( raz przełączyło pięć nie ) jazda codzienna. Teraz po uruchomieniu silnika wyłączam LPG i po osiągnięciu 60 st. przełączam na LPG, dioda pomiga i się załacza LPG, co da się odczuć delikatnym szarpnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności