Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po południu godz. 16.00 - temp 2*C, auto 8 godzin postoju pod chmurką. Samochód przyłączył się na LPG bez problemu przy temperaturze płynu chłodzącego około 53 *C. Wcześniej w podobnych warunkach były problemy, teraz ok.

Następny test w poniedziałek rano, po dwudniowy postoju.

Jeśli chodzi o odgłosy jakie zarejestrował Zdmar ja takich nie słyszałem, ale przyznaję nie wsłuchiwałem się specjalnie w silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odgłosy jak są w tle to ja w czołgu słyszę jak poruszają się cylindry. Co do głównego dzwięku "klikania" to nie generuje tego nic związanego z prędkością obrotowa silnika ale co to jest to nie bardzo mi przychodzi do głowy, przekażnik, zawór, wrtyski ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co to jest? Wysłałem plik do Opel Polska z komentarzem i jak wcześniej odpowiedzi były niemal natychmiastowe tak teraz Opel milczy jak zaklęty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w piątek do ASO z pytaniem czy Opel coś opracował ws. LPG. Powiadomili mnie, że w ciągu 3 - 4 tyg. będzie oficjalne rozwiązanie problemu, ponieważ obecnie testują rozwiązanie. Pewnie ma to związek z instalacją softu LPG beta w ASO Żoliborz przez inżyniera Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu był poprzedni serwis?

Coś koło 46000 u mnie km szybciutko lecą i ten dodatkowy 1000 jestem w stanie zrobic w tydzien góra dwa.

 

Gwarancja to dokument i warunki stworzone przez sprzedawcę a więc interes nabywcy mają szanownie w du...e. Maksymalne przekroczenie wg. war. gwarancji to (co do dnia terminu lub/i przebiegu) to maksymalnie 1500km i / lub 1 miesiąc.

Trzeba było powiedzieć, że jak nie uznają gwarancji to ty dziękujesz za ASO i płatne przeglądy. Rozumiem że przy przebiegu 63kkm odmówili ci gwarancji ale dupnego i drogiego przeglądu już nie odmówili?! :D

 

Oj nie odmówili tak jak i faktury na 1200 zł za niecałe 4h roboty z myciem.Koniec z Aso,ceny nieadekwatne do jakości.Obawiałem się jedynie co z instalacją po gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień czwarty testowania eksperymentalnego oprogramowania LPG: godzina 6.30 rano, temperatura na zewnątrz 1*C, auto całą noc stoi pod wiatą, po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie 2.5km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku 60*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Warunki zbliżone do wczorajszych. Spróbuję jutro jej nie ruszać przez cały dzień - zobaczymy co będzie w poniedziałek. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień czwarty testowania eksperymentalnego oprogramowania LPG: godzina 6.30 rano, temperatura na zewnątrz 1*C, auto całą noc stoi pod wiatą, po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie 2.5km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku 60*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Warunki zbliżone do wczorajszych. Spróbuję jutro jej nie ruszać przez cały dzień - zobaczymy co będzie w poniedziałek. Pozdrawiam

Z doświadczenia powiem,że też mi sie zdarzało,że i przez 3 tygodnie bez zająknięcia za każdym razem przełączało.No ale nic zobaczymy co czas pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak że uwierzę , że naprawili jeżeli u Was to przełączenie nastąpi po pewnym czasie postoju. Ja używam auta sporadycznie i z przełączeniem mam problem za każdym razem natomiast jak ktoś jeździ codziennie to może nawet tego problemu nie zauważyć. Jeżeli próba będzie pozytywna to znaczy, że usterka usunięta.

 

Dzień piąty testowania eksperymentalnego oprogramowania LPG: godzina 6.30 rano, temperatura na zewnątrz 7*C, auto stało pod wiatą od soboty nie uruchamiane - po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie 2.2km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku 54*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Za namową Kolegi zdmara postanowiłem nie uruchamiać auta w niedzielę, więc od soboty ok 18.00 do dzisiejszego dnia rano stało i czekało na test. Z tego co ja zaobserwowałem u siebie to od momentu jak w listopadzie temperatura spadła poniżej 7*C to tylko RAZ mi się automatycznie przełączył na LPG w sytuacji takiej, że uruchomiłem go i na postoju na wolnych obrotach na benzynie pracował przez ok. 5 minut. Potem ruszyłem i po ok 2km przełączył się. W innych sytuacjach automatyczne przełączenie nie następowało nigdy. Poczekamy co kolega tomjankes zaobserwował u siebie po weekendzie. Co do telefonów z Opla to nikt do mnie nie dzwonił z centrali i nie pytał jak sytuacja się przedstawia na obecną chwilę - brak zainteresowania??? Nie wiem, być może nie zależy im na szybkim rozwiązaniu problemu, bo to jednak koszty są. Pozdrawiam yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Następny dzień testowania oprogramowania LPG. Godzina 6.20 rano, temperatura na zewnątrz 6*C, auto stało nie uruchamiane od piątku od godz. 19.00. Po uruchomieniu i przejechaniu na benzynie około 2 km, temperatura cieczy chłodzącej osiąga na wskaźniku około 55*C instalacja zostaje automatycznie włączona. Do czasu wymiany softu samochód raz się przełączał a raz nie. Długość postoju wg. mnie nie miała znaczenia. Testujemy dalej, ale idzie to w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności