Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem umówiony na wizytę do ASO na jutro (odbiór w piątek). Wizytę wymógł Opel bo "poprzednia była w listopadzie i należy ponownie zweryfikować usterkę". Przekazałem też filmik o którym pisałem w poprzednim poście z nagranym dziwnym klekotem silnika - ma trafić do Niemca. Zobaczymy co z tego wyniknie. Wskazywałem też za radą kolegi Arkosa by sprawdzili ciśnienie na listwie i ewentualnie go podnieśli choć P. serwisant stwierdził, że zrobią to w ramach próby i wrócą do ustawienia fabrycznego coś koło 1,2. Czyli czekam do piątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie podniosą :D

 

Z rozmowy wynikało, że nie. Serwisant mówił, że nie mogą zmieniać ustawień fabrycznych i dodał, że u siebie w samochodzie (nie wiem jakim) ma ustawione na 1 i jest dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem z Astrą w serwisie. Nie uwierzycie ale naprawa trwała dosłownie dwadzieścia minut. Po wypiciu kawy zaserwowanej przez dilera podchodzi Pan do mnie i mówi że już gotowe. Ucieszony szybką obsługą podażam za Nim siadam do stanowiska obsługi klienta i mówi że brak jakichkolwiek błędów jedynie zabrudzony elektrozawór przy parowniku a ja do Niego że dosłownie samochód był tankowany może 5 razy do pełna na stacji Orlen a On mi odpowiada że mam zmienić miejsce tankowania na BP lub Shell. ŻENADA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC27A pisałem o kolejności działania ASO w przypadku tej usterki - trzymają się ściśle zaleceń producenta ale powtórzę je: 1. czyszczenie elektrozaworu; 2. wymiana rurki solenoidu; 3. wymiana parownika (o czym decyduje już samodzielnie ASO). Jednym słowem przy kolejnej wizycie w wykonają punkt 2 a jeśli to nie pomoże stwierdzą że komputer nie wyświetla błędów i musza wysłać raport do centrali w Niemczech. Witaj w klubie "zadowolonych" użytkowników nowego Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak u mnie w Merivie rozwiązali problem. Sam przechodziłem przez to samo 2 lata temu zaraz po odbiorze nowego auta. W moim przypadku następnego Opla nie będzie.

Teraz problem nie jest taki dokuczliwy jak u was. Auto korzysta z LPG, ale trzeba pilnować przycisku, czasami się nie załączy :dobani: .

 

Trzymam kciuki abyście szybko dostali rozwiązanie problemu.

 

Sprawdźcie czy u was w instrukcji jest zapis, że układ zasilania LPG działa przy temp otoczenia od -8*C do 100*C ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej instrukcji jest ten zapis, ale co z tego skoro nie przełącza się na LPG już wtedy, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 7 stopni. Poza tym wszystkie dokładane (czytaj niefabryczne) instalacje LPG działają nawet gdy na dworze jest -25 stopni. Tylko Opla nie działa - bubel jednym słowem!

 

Jutro zostawiam na noc auto w serwisie - zobaczymy co będzie w sobotę rano. Pozdrawiam i jak będę coś wiedział to Was poinformuję.

Edytowane przez yogi-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdźcie czy u was w instrukcji jest zapis, że układ zasilania LPG działa przy temp otoczenia od -8*C do 100*C

 

W każdej instrukcji jest ten zapis, ale co z tego skoro nie przełącza się na LPG już wtedy, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 7 stopni

A może to nie chodzi o - 8*C tylko 8*C ? Może "-" to tylko miał być myślnik :rolleyes::P:D i instalacja jest w takim razie sprawna :rolleyes::):rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemekmirocha

W każdej instrukcji jest ten zapis, ale co z tego skoro nie przełącza się na LPG już wtedy, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 7 stopni. Poza tym wszystkie dokładane (czytaj niefabryczne) instalacje LPG działają nawet gdy na dworze jest -25 stopni. Tylko Opla nie działa - bubel jednym słowem!

 

Jutro zostawiam na noc auto w serwisie - zobaczymy co będzie w sobotę rano. Pozdrawiam i jak będę coś wiedział to Was poinformuję.

coś się wyjaśniło z autem?

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności