Skocz do zawartości

Diesel - odcięcie paliwa


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

W dieslu to normalne bo tylko te bez elektroniki nie mialy odciecia ( i to nie wszystkie) choc mialy cos innego( odwrotnego do dociecia). Diesel sobie dawkuje ilosc paliwa zaleznie od obcazenia. Polecam sprobowac bez gazy jechac autem na 1 czy 2 biegu pod stroma górke i zobaczycie ze auto nie zgasnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

czy ten 1.7 td od Isuzu ma odcięcie, czy nie

W silniku X17DT (TC4EE1) pompa wtryskowa jest rozdzielaczowa

i nie ma elektronicznego sterowania a co za tym idzie nie ma odcięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mercedes ze silnikiem cdi 2,2 ma zmniejszenie dawki paliwa a nie odciecie wiem ze tak sie mowi sory za aluzje jest to stoswane w modelach z elektronicznym sterowaniem pedalu gazu tak na chlopski rozum w tym bez linki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vagu jak sobie jade to podczas hamowania skrzynia ( czyli noga z gazu a bieg wbity) pokazuje mi spalanie 0.0L caly czas puki nie spadna obroty do biegu jalowego gdzie juz zaczyna silnik ciagnac to wtedy pojawiaja sie wskazania. Nie sa to wskazania z komputera pokladowego ( ktory zreszta pokazuje tak samo) tylko z laptopa i programu diagnostycznego w ktorym jest mozliwosc podgladow praktycznie wszytskich parametow silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadza sie ze podczas sciagniecia nogi z gazu na kompie bedzie wyswietlanystan spalania 00 ale to nie znaczy ze on w tym momecie nie spala paliwa .Czujniki musza przeanalizowac polezenie czujnika walkow czujnika cisnienia i kat wyprzedzenia Najlepiej to sprawdzic z gory 4 bieg noga z gazu iobserwowac kompa , 15 sek powinna sie pokazac analiza spalania okolo 0,5 o,9 l na 100 km Nie moze tak byc aby wtryski podczas pracy niebyly smarowane (zapiekly by sie )Chamowanie silnikiem nie zaszkodzi ale uwaga nie szarzujcie przy duzych obrotach (niski bieg wysokie obroty)gwaltowne odciecie paliwa szczegolnie w disslu powoduje przeciazenie rozrzadu Pozdrawiam i milego chamowania zycze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie zapiecze. Odcieniecie doplywu ropy mialem juz w sztaplarce francuskiej "manitu" tak wiec wiem co pisze. Pompe do niej tez mialem druga i byla rozbierana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uwaga nie szarzujcie przy duzych obrotach (niski bieg wysokie obroty)gwaltowne odciecie paliwa szczegolnie w disslu powoduje przeciazenie rozrzadu

Byniek możesz rozwinąć tę myśl bo jestem ciekawy tej teorii.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byniek możesz rozwinąć tę myśl bo jestem ciekawy tej teorii.

BEzwladnosc kolego bezwladnosc wqalka rozrzadu wraz z kolem. Normalnie wal glowny poprzez pasek rozrzadu napedza walek w glowicy( rozrzadu) jak nagle wyhamujesz wal glowny to masa wirjaca ( czyli walek wraz kolem rozrzadu przez ulamek sekundy starac sie bedzi ewytracic predkosc napedzajac wal glowny- oddajac energie kinetyczna. Proste prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności