Skocz do zawartości

KOdy błędów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To co mam zgłosić nowy temat ,tego chciałem uniknąć dlatego podczepiałem się po tematy związane z kodami błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

To już kolejny mój post z prośbą o pomoc :D!

Co oznacza kod 17- Bo już głupi jestem nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi

autko traci mocy jest mało dynamiczne trzeba cisnąć na gaz żeby jako tako jechało

Co do błędów komputer pokazał jeszcze kod 164

oraz -kod 39

Astra II dtl 2.0

pozdrawiam i liczę na pomoc.

Dariusz Denis

Dobra podaj normalny kod to bedziemy dyskutowac co oznacza bo narazie to te co podales to nie sa kodami. Kody sa podzielone na:

"B" Body Codes

"C" Chassis Codes

"P" Powertrain Codes

"U" Network Codes

 

Czyli kod powinien wygladac tak: P0522 i oznacza- "Przełącznik ciśnienia oleju silnika - niski sygnał wejściowy"

lub tak: C0215 "Czujnik prędkości koła lewy tylny - usterka"

lub jeszcze inny: B0557 "Wskaźnik hamulca - niski sygnał wejściowy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie wydruk brzmi tak

CODE

17 Engine RPM

Signal missing

 

Jak bym kumał o co chodzi to nie byłbym taki upierdliwy - facet powiedział mi czujnik regulacji obrotów. Jak w serwisie im powiedziałem to zrobili wielkie oczy ,że nie ma czegoś takiego i z stąd ta nie jasność. To w końcu gdzie mam szukać pomocy jak nie u gości którzy jeżdżą astrami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w serwisie im powiedziałem to zrobili wielkie oczy ,że nie ma czegoś takiego i z stąd ta nie jasność

Ja sie im nie dziwie bo maja racje. Pomysl jeszcze raz czy tak powiedzial ten gość co ci diagnozował bo czujnik regulacji obrotów to samo z siebie sie wyklucza. Moze byc conajwyzej czujnik obrotow silnika co by wskazywalo na czujnik halotronowy na wale. Jesli chodzi o regulacje obrotow to moze sie sugerowal ze w benzynowcach jest silniczek krokowy co wlasnie reguluje obroty poprzez otwieranie przepustnicy. To jest diesel i jego predkosc obrotowa reguluje dawka na pompie wiec krokowca nie ma. Dziwne sa te kody co podales i niewiele mowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Darek Denis,

to może tak na zdrowy rozum:

ENGINE-silnik

RPM-obroty na minutę

SIGNAL MISSING-brak sygnału

 

może czujnik obrotów wału korbowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0017 - Crankshaft position/camshaft position sensor

 

Albo ktorys z kodow P0320 do P0323 Crankshaft position/engine speed RPM sensor co oznacza w zasadzie to samo. Ogolnie czujnik predkosci walu korbowego. A nie ma czasen jakis blednych wskazan obrotomierz na desce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Ogolnie czujnik predkosci walu korbowego.

A nie ma czasen jakis blednych wskazan obrotomierz na desce?

Tak mi powiedzieli w warsztacie ,że jeśli już coś to czujnik wału korbowego.

a jeśli chodzi o obrotomierz to jednie trzeba mocniej przycisnąć pedał gazu żeby osiągnąć w miarę jakiś efekt a wyświetlacz pokazuje większe spalanie l/ 100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności