Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda pierścień ABS w mojej starej piaście.

photo0093z.jpg

 

Żarówkę masz pewnie przepaloną lub wyjętą, aby ukryć niesprawność ABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Gość czarodziej72

podepnę się pod temacik- w mojej sintrze kilometry zaś pokazuje w milach -czyli pokazuje niby 10km- a jak sie okazuje przejechałem 16km- sprawdzałem z innym autem - co może byc powodem? może ktoś miał taki problem- prędkościomierz tez oszukuje-niebardzo wiem oco chodzi w tym wszystkim- radio nieorginalne - ale takie juz kupiłem- wyświetlacz temperatury i radia i zegarek tez nie działa - pomocy.

 

 

jeszcze jedno - po obróceniu siedzeń przednich pali sie kontrolka air bag- po odłaczeniu akumulatora niby restet kontrolka dalej swieci- pomoze ktos? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wyspach i tak mi też pokazuje. 1 mila to 1,6km :-) , nawet prędkościomierz mam wyskalowany w milach.

 

Co do kontrolki poduszek to sama nie zgaśnie i trzeba wykasować błąd na kompie.

 

Co do wyświetlacza to może żarówki podświetlenia padły.

 

 

edit

Masz taki licznik jak niżej ?

 

licznikmph.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kontrolki poduszek to sama nie zgaśnie i trzeba wykasować błąd na kompie.

 

Jak nie ma już błędu to po ok. 20-25 uruchomieniach u mnie gasnie.

Czasami mi przerwie obwód od napinacza pasów a nie chce mi się podłączać kompa to czekam aż sama zgaśnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarodziej72

Witam . podobno idzie zmienic te mile na kilometry podłaczajac sintre do kompa. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Skad bierze sygnał na licznik kilometrów - moze ktoś wie? Pozdrawiam.

 

 

Zmieniono radio w mojej sintrze i podobno coś źle podłaczone - ale to koszt 100 zeta -ale nie za nowy- dam radę- ogólnie to podświetlenie wyswietlacza jest - ale nic nie idzie odczytac- połówki cyferek itd- dzięki za podpowiedz- pozdrawiam

 

 

licznik mam jak normalne sintry- europa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając zejdź na dół strony do okna odpowiedzi i tam napisz. Chcąc coś dopisać edytuj post zamiast pisać jeden pod drugim.

Uporządkowałem Twoje posty

 

Wątpię aby dało się przestawić coś w kompie aby liczyło kilometry inaczej.

Są dwa a nawet trzy rodzaje liczników. Wyskalowane w kilometrach i w milach.

Opcje są dwie masz licznik angielski z tarczami europejskimi - czyli ktoś zrobił miksa. Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne.

Druga opcja to masz zmieniony sterownik ABS - z niego idzie sygnał na prędkościomierz. Tylko nie wiem czy są takie same czy inne w angielskich wersjach i europejskich.

W sobotę postaram się spisać numery mojego sterownika (wersja angielska). Spisz też u Siebie dla porównania. Sterownik jest wewnątrz na lewym nadkolu.

 

A co do wyświetlacza to raczej wymiana na podobny z Corsy B lub Astry F i do tego czujnik temperatury zewnętrznej.

Zmiana radia nie ma nic do tego że nie wyświetla całych cyfr na wyświetlaczu.

Dla pewności odłącz je całkowicie - upewnisz się że nie ma wpływu na działanie wyświetlacza oraz wykluczysz wpływ radia na naliczanie kilometrów.

Nie pamiętam teraz czy w Sintrze podobnie jak w niektórych oplach radio podgłasnia się w zależności od prędkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarodziej72

Witam. dzieki za podpowiedzi.Sorki za pomieszane posty- ale jestem nowy i niebardzo wszystko jeszcze kumam. Z tym sterownikiem to poszukam gdzie co i jak- napewno zjawie się tutaj i kliknę co i jak. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownikabs.jpg

to fotka mojego sterownika ABS

numery na nim to

 

*918391R070580124*


16198391

 

 

Z tego co sprawdzałem w sieci to wszystkie sterowniki mają ten drugi numer taki sam. więc to raczej masz coś zamieszane z samym licznikiem.

Może też ktoś z kolegów znajdzie chwilę aby też sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności