Skocz do zawartości

Astra II - 1.4 16V czy 1.6 8V - który silnik lepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ta nowsza technologia jest dobra tylko dla producentów i trochę ekologów. Zwykły użytkownik ma z nią więcej kłopotów i oczywiście wydatków. Auto im prostsze tym lepsze. Mniej elementów to i mniej się psuje. Doszlismy do takich idiotyzmów ,że by zaoszczędzić trochę miedzi na kable stosuje się system CAN i mnóstwo różnych komputerów. Kabel naprawił sobie sam średnio zdolny użytkownik. Z tą nową technologią mało jto sobie radzi. Nawet z wymianą durnej żrówki jest problem. Ostatnio w Vectrze C 1,9 cdti posypał się właśnie moduł od tylnych lamp. Koszt 2 000 zł. Naprawa przewodu u elektryka kosztowała by max 70 zł. Do tego 8V rzeczywiście ma lepsze odejście z dołu i jest bardzo podatna na tanią instalację gazową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam 1,4 90 KM kombi. Fajnie się jeździ oleju nie bierze od wymiany do wymiany nie dolewałem. Tylko fakt trochę mułowata. Za mała moc jak na taką budę. I silnik zaczyna rozumieć o co mi chodzi powyżej 3000 obrotów.

Ogólnie jazda preferuje jazdę do 3000 obrotów ekonomicznie.

W sumie samochodzik rodzinny, ale jak jadę sam to potrafię go wkręcić na 3 biegu do 130 km/h i wcale nie trwa to długo ( fakt trochę głośno ).

przejechane prawie 150 tysięcy a w silniku wymieniony uszczelniacz wału korbowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich, mam pytanie, co powiecie o tej astrze z silnikiem 1.6 8v www.anonse.pl/opel,astra-ii,gdynia_1521,19189098.html . Z góry dziękuje za wypowiedzi, pozdrawiam.

 

poprawiłem link żeby się prawidłowo otwierał.//loozack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

pablo1970,

 

Trzeba się zalogować żeby oglądać ?

Bo link odsyła na główną stronę i nie widać samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na foto licznika,na zaplonie nie powinien zgasnac samochodzik z kluczykiem? mi sie tak swieci jak mam "check" ale wykasowany tylko przez sciagniecie klemy,jak wykasuje kompem to gasnie ten samochodzik- to tylko moje spostrzeznie :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

na foto licznika,na zaplonie nie powinien zgasnac samochodzik z kluczykiem?

Nie musi gasnąć, u mnie dopiero check gaśnie jak zapalę silnik.

 

Natomiast wracając do samochodu.

Samochód z kratką + kombi + gaz i tylko 150 tyś km?

 

Kierownica (AIRBAG) jest wymieniona bo ma inny odcień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Według mnie kolega kinio25, ma racje co do tego, że kontrolka z kluczykiem powinna zgasnąć po kilku sekundach przy włączonym zapłonie. Jeżeli nie gaśnie to znaczy, że w pamięci komputera są jakieś błędy. Ja mam ten sam silnik 16 SE (1.6 8V) 85KM i samochód też 2002 roku. Jak miałem problemy z EGR to mi kontrolka samochodu z kluczykiem nie gasnęła po włączeniu zapłonu. Dopiero po odpaleniu wszystkie kontrolki gasły. Zczytałem błędy i były. Gdy wykasowałem je za pomocą komputera lub odpięcia klemy-błędów nie było, a kontrolka samochodu z kluczem się wyłączała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze ma:) wiec jakis blad jest tylko ze wykasowano go za pomoca odpiecia klem wiec check niezapalony ale blad nie wykasowany z pamieci:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tym opelku astra to nie jest kratka a tylko siatka ze sznurka czy czegoś podobnego. Czy jeżdzi ktos opelkiem z takim silnikiem i z gazem II generacji i jak to się sprawuje w jeżdzie pozamiejskiej ze względu na stosunkowo niska moc ( 85 KM) obniżoną jeszcze przez instalacje gazowa?Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1,4 16 v 90km (bez lpg) i mi starcza na trasie jezdzac stosunkowo spokojnie 110-130, no rarytas to nie jest ale starcza,mysle ze na gazie-benyzna nie odczujesz ronicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności