Skocz do zawartości

Astra II - 1.4 16V czy 1.6 8V - który silnik lepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Ja mam wspomniany tu 1,6SZR 8V ale w Vectrze B.

Powiem o nim tyle- bezkolizyjny rozrząd, tanie części silnika (np. napinacz, pasek rorządu i pompa wody- 200zł wszystko), mała awaryjność, nie bierze grama oleju w odróżnieniu od 16V, ALE ta MOC- 75KM - na VIKI za mało, nadaje się na przemieszczanie z punktu A do B. Dla pocieszenia powiem że dla astry to na troche więcej pozwala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... kierowiec z ciężką nogą, tolerujący wysokie obroty, który lubi mieszać w skrzyni, rozumie silnik i i umie wykorzystać jego możliwości 1,4 16V :lol: Spokojny ojciec rodziny, który ma wstręt do hałasu i który najchętniej włączyłby "bieg ekonomiczny" w Krakowie, a wyłaczył w Szczecinie- 1,6 8V ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda ,ze opel zaprzestal produkcji silnikow 8v 2.0 115ps ,to juz cos dla astry. w mojej astrze 1 mam 1.6 8v z malym przebiegiem i ciezko wyobrazic mi sobie jak jezdi astra 2 z tym motorkiem.z kolei 1.6 ecotec to tez zaden szal :lol: dolu to wogóle nie ma,cos tam sie zbierze jak poprosisz prawa noga na 4000 obrotow,auto ma ciagnac od dolu a nie czekac az wejdzie laskawie na obroty,okupujac to zwiekszonym salaniem

 

 

dobrze ze mam jeszcze do odreagowania 2.0 dohc 8v 125 ps (tak 2 walki i 8zaworow.kto zgadnie co to za auto?) ;) ostatnio zawstydzilem swieze audi a4 1.9 tdi 110ps kolegi,a tak sie smial ,ze starym zlomem pod jego laleczke podjezdzam,pare chwil pozniej widzialem jego smutna i zdziwiona mine we wstecznym lusterku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....stawiam na jakieś stare Subaru....

nie,pudlo. staruszka sierrka ;) ,tyl naped ze szperą,zabawa i adrenalina w zakretach murowana,oczywiscie jak ktos sie nauczy bokami jezdzic ,czyli driftem :lol:

 

proszę trzymać sie tematu/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

..... kierowiec z ciężką nogą, tolerujący wysokie obroty, który lubi mieszać w skrzyni, rozumie silnik i i umie wykorzystać jego możliwości 1,4 16V ;) Spokojny ojciec rodziny, który ma wstręt do hałasu i który najchętniej włączyłby "bieg ekonomiczny" w Krakowie, a wyłaczył w Szczecinie- 1,6 8V ;)

I to jest dobre określenie :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem tak:

polecam ci 1,6 8v w budzie sedan mam takiego i nie narzekam (mam go naraze 4 miesiace)

mam Z16SE

mowia ze 16V bierze olej

ja tylko wymienilem naraze wszystkie plyny

i mam maly wyciek na wlasne zyczenie bo do polsyntetyka dolalem troche mineralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności