Skocz do zawartości

Kontrolka samochodu z kluczem (Spadek mocy)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Przedwczoraj w trakcie jazdy (Zafira, 2.0 DTI 16V, 2001r) zapaliła się pomarańczowa kontrolka z samochodem i kluczem :lol: .... i samochód odczuwalnie stracił na mocy a nawet przy pewnych obrotach (3500 obr) przestał zupełnie reagować na pedał gazu. Po chwili problem zniknął, by po chwili znów sie pojawić :lol: i tak kilka razy w trakcie jazdy ok. 25 min po mieście.

Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem na jakiś czas zniknął by po chwili znów sie pojawić :rotfl:

kolejne odpalenie silnika (wczoraj i dzisiaj) i przejechanej krótkiej trasie (ok. 20km - jeśli ma to jakieś znaczenie) problem pozostał. Mechanik powiedział, że to wina mrozów (parafina w paliwie) i należy dodać do paliwa uszlachetniacza. Tak też zrobiłem, ale problem pozostał, mimo,iż mrozy zniknęły.

 

Czego to są syndromy i czy powinienem poważnie się martwić?

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

daras, po pierwsze wrózka ma dzisiaj wolne to raz po drugie trza jechac na kompa zczytac bład a po trzy jak bys uzył opcji szukaj to bys wiecej wiedział i nie zakładał nowego tematu

powodzenia :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział, że to wina mrozów (parafina w paliwie) i należy dodać do paliwa uszlachetniacza. Tak też zrobiłem, ale problem pozostał, mimo,iż mrozy zniknęły.

Po czwarte zmień mechanika :lol:

Po piąte przeczytaj ten temat: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=27341

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety i ja dolaczylem do "fanow" lampki z kluczykiem. Z tym, ze u mnie wyglada to nieco inaczej i na razie nie widze zadnych efektow ubocznych.

 

Otoz lampka zapala mi sie tylko po pierwszym odpaleniu silnika, szczegolnie jak jest zimny.

Jak tylko silnik dziala, wylaczam go i odpalam ponownie - lampka juz sie nie pali.

Jak silnik jest juz nagrzany to w ogole lampka sie nie zapala.

Podczas jazdy nic sie nie zapala, nie kopci, moc tez jest w porzadku. Tylko to pierwsze pod lugiej przerwie odpalenie.

 

Czy ktos moze poradzic co to moze dolegac mojej Zafirze?

Wiem, ze zaraz mnie wyslecie na Techa co pewnie uczynie jak bede mial czas, ale u mnie zapalanie sie lampki jest na tyle charakterystyczne i powiazane wydaje sie tylko z samym odpalaniem silnika, ze moze ktos mi cos doradzi jeszcze przed Techem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece wygladaja na to ze grzeja. Zapala sie kontrolka jak samochod jest zimny i czas swiecenia jest zalezny od temperatury na zewnatrz. I tak bylo poprzednio.

Czy jesli padnie jakas swieca to wlasnie zapala sie ta kontrolka, a nie np. jak w nowych Zafirach miga kontrolka od grzania swiec?

Czy Tech wygeneruje odpowiedni kod bledu - typu "uszkodzona swieca #2"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świec nie ma nic do rzeczy.

Jak padnie jedna to check wywala z rana, jak silnik jest zimny.

Zapala się na chwilę i gaśnie.

Na TECHu wyjdzie błąd "przekaźnik świec żarowych".

Ja polecam wymianę wszystkich 4, koszt nieduży a i tak je musisz wszystkie wykręcić do sprawdzenia.

 

Ale póki nie odczytasz błędów to jest wróżenie z fusów i niekoniecznie to świeczki...

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba racje, moze to swiece. Wlasnie wykonalem test i ruszylem ze swiecaca sie kontrolka. Zgasla po jakiejs minucie sama. Nieco pozniej po chwili przerwy odpalilem

samochod, kontrolka sie nie swiecila, ale zapalila sie za kilkanascie sekund ale zgasla po jakims czasie.

 

Nie wiesz, gdzie w W-wie najtaniej mozna sprawdzic bledy Techem? No i jakie swieczki najlepiej kupic - byly o tym niedawno dyskusje, ale zdania byly podzielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w Ożarowie, Opel Kwietniak, 50 zł. od ręki robią, nie trzeba się umawiać.

Mają pojęcie o Oplach i zawsze do nich jeżdżę.

A świece najlepiej Beru (takie powinny być włożone fabrycznie).

 

Jaki masz stan licznika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku mam 106k - przynajmniej teoretycznie. Jak kupowalem to mial 93k i mial 3 lata, czyli nawet jesli krecony to pewnie nie wiecej niz 150k. Mam ksiazke serwisowa, ale jak wiadomo dzisiaj juz niczemu nie mozna wierzyc.

 

Co do Techa to chyba sprobuje zainwestowac w jakis kabelek, problem tylko w tym, ze podobno nic nie chce dzialac na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności