Skocz do zawartości

Kontrolka samochodu z kluczem (Spadek mocy)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kontrolka kluczyka

kontrolka z kluczykiem

Czy odczytywałeś błędy, tak będzie prościej aby Ci odpowiedzieć. Z pewnością wiesz iż zapalona kontrolka sygnalizuje wystąpienie błędu, przy tym wejście w tryb awaryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pawel janowski

Witam, jestem tutaj pierwszy raz i podzielę się moimi problemami co do żółtej lampki z kluczykiem. Zapala mi się ta lampka, oczywiście następuje spadek mocy , samochód nie do jazdy. Wizyta u mechanika i diagnoza, że uszkodzony jest EGR (próba czyszczenia nic nie pomaga). Narazie nie wymieniłem go tylko nabrałem watpliwości czy to napewno EGR ponieważ zauważyłem jeszcze coś niepokojącego tzn najpierw zapala się lekko żarzy się kontrolka śwec żarowych i jeszcze jedna pod spodem gdy silnik pracuje i to przy róznych obrotach i dopiero potem tamte całkowicie gasną a zapala się żółta lampka z kluczykiem. Jeszcze raz wizyta u mechanika i stwierdzenie że soś z alternatorem, wymienia regulator napięcia i ma być ok. Niestety, jadę sobie lekko zamrygają

(ledwo widoczne) dwie żółte kontrolki min ta od świec i dopiero wtedy zapala się żółta z kluczykiem (tamte już nie mrugają? mam zafirkę A 2.0 dti. Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to błędy są zczytane i pokazują uszkodzenie pompy przy czym mechanik oznajmił że może to być wszystko. Klapka, zawór hala, sterownik itd itd Wszystko to koszty i jak on podkreślił poligon doświadczalne a najdziwniejsze jest to że jedzie :D a nie powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Przedwczoraj w trakcie jazdy (Zafira, 2.0 DTI 16V, 2001r) zapaliła się pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Czujnik prędkości obrotowej silnika wyczyść,na jedną śrubę jest,obok korka spustu oleju.

A czy w tym czasie obrotomierz stoi,szarpie jak tak to napewno to. ?????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie ta kontrolka z kluczykiem świeci się cały czas. (Czy mam się zacząć martwić?)Auto sprawuje się w porządku, nie sprawia żadnych problemów- przeszło nawet z tym MOT, ale wkurza mnie to świecące "coś" :hyhy: . Kompletnie się nie znam na podłączaniu go do kompa- Pojechać gdzieś do mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta kontrolka z kluczykiem swieci sie caly czas

zacznij od podłączenia pod kompa i odczytania błędów lub

http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm

http://forum.opel24.com/kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika-vt41827.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozdrawiam posiadaczy Opla Zafiry mialem ten sam blad z zapalajaca sie kontrolka auta z kluczykiem pojawial sie prawie przy kazdym wyjezdzie na miasto,do mometu kiedy pojechalem do polski i wymienilem swiece i bylo po problemie juz pare tygodni jezdze i niepowtarza sie to.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności