Skocz do zawartości

Kontrolka samochodu z kluczem (Spadek mocy)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Przy samym zaplonie moze za to swiecic sie sporo kontrolek i nie jest to problem.

Kontrolka ta powinna zgasnąć po kilku sekundach.

Byłem dzisiaj u znajomych mechaników - potwierdzili moje przypuszczenia. W pamięci komputera jest błąd i należy go wykasować. Może jutro dam radę podjechać, to dowiem się dlaczego zapalała mnie się ta lampka...

 

pozdrawiam

Griszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość artus-63

Witam po wyłączeniu silnika i powtórnym odpaleniu zapaliła mi się kontrolka z silnikiem ,po odczytaniu błedu 70571-Usterka w układzie tempomatu-uszkodzenie wyłącznika świateł hamowania A i po dwóch odpaleniach zgasła tempomaty nie mam a stop działa co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam ,teraz ja mam

problem z "samochodzik z kluczykiem" przy jeździe okolo 130 km na 5 biegu załącza mi sie kontrolka -strata mocy natychmiastowa ,proszę o pomoc . na kompie wykazało problem z regulacją ciśnienia mechanik od 2 tygodni z tym walczy i nic .PROSZĘ POMÓŻCIE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobny problem co DARAS i PERAJ miałem w VC, należało sprawdzic wszelakie przewody, ponieważ silnik łapał powietrze pod jedną z obejm. Problem znikł jak reka odjał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może się powtarzam,ale moja zafirka 2,0 dti 62kw też ma problem z tą nieszczęsną kontrolką,między ładow a ciś oleju.najpierw zapalała się i gasła dosyć często ale zoczyłem wężyk który spadł z tego zaworka co jest na kole,jak go zamocowałem to niby problem znikł ale przy obr ok 3500 zapala się i nie chce zniknąć ,chyba że wyłączę silnik a objawy to spadek mocy przy przyspieszaniu i przy 3000 obr prawie żadnego przyspieszenia. proszę o jakąś sugestię i wyrozumiałość dla "młodego" forumowicza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGOR240507, witaj,

moze by wypadaloby sie w pierwszym poscie przywitac? :/

co do kontrolki - to masz zapewne na mysli check engine

nie ma rady musisz zczytac bledy - wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec.

powodow spadku mocy moze byc wiele - proponuje poczytac na forum problemy dotyczace tego silnika (nie tylko w dziale zafiry) nt. zaworu EGR, czujnika polozenia walka rozrzadu czy problemow z pompa... oczywiscie rownie mozliwe jest ze ci lapie lewe powietrze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przepraszam,że się nie przedstawiłem.Mam na imię Grzegorz,mieszkam k.Sieradza i jestem posiadaczem Zośki od niedawna i muszę się uporać z kilkoma Jej bolączkami a wiadomo jak "fachowcy"kasują za swoje usługi.Z góry przepraszam za może niezbyt ścisłe sformułowania i będę wdzięczny za choćby najmniejszą podpowiedź. :wino::wino::wesoly::)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGOR240507, nie ma sprawy, samo "witam" by wystarczylo

nie ma rady musisz zczytac bledy zeby cos wiecej powiedziec. w ASO to ponad 100PLN za to biora, ale pewnie znajdziesz w okolicy jakis warsztat, jakiegos "znajomego" z kompem do odczytania... za mniejsze pieniadze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam wszystkich .w końcu naprawili moją zosię .a wystarczyło zamienić wężyki na zaworze ładowania turbiny.a wszystkich innych fachowców zżarła rutyna .pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności