Skocz do zawartości

Kontrolka samochodu z kluczem (Spadek mocy)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

OpelScanner działa, tylko fejs musi być z końcówką USB, poszukaj użytkownika piwek9 na allegro.

Ale jednak nie ma to jak prawdziwy TECH2 - prawie wszystko o aucie się dowiesz, tylko kosztuje kilkanaście tys. :mrgreen:

 

PS. Świece w sumie mają prawo już paść, u mnie wytrzymały 135kkm i 7 lat :wino:

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam miałem te same objawy jak opisywałeś , u mnie były na 100% swiece .

po odpaleniu chwile świecil i póxniej gaslo jak silnik łapał temperature.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece to koszt niewielki a nawet jak któraś jest jeszcze OK to wymiana tylko na dobre Twojemu silnikowi wyjdzie. Tak jak piszecie wcześniej są też tacy, którzy zaraz na compa wysyłają, ale na te objawy to 90% daje na świeczki. Jak nie - to wyczyść AGR-a lub jak niektórzy piszą EGR-a. Zdjęcie jak wygląda i jak demontuje moge wysłać na maila. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie świece , po pierwsze ciężko by zapalała, po drugie to jak słysze auto zapala wiec jak ruszyłeś to tu świece nie mają nic do tego to nie benzyna , tylko do rozruchu i potem w odstwkę idą , jak na moje to sobie egr-a sprawdź czy sie zamocno nie okopcił albo wężyk podciśnienia sie nie zapchał , lub przekaźnik świec sprawdź miernikiem i kabelkiem świeczki dla pewności pozdawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia, ze to swiece wydala mi sie o tyle prawdopodobna, ze niemal pewna, bo gdy silnik jest cieply lub nawet lekko rozgrzany to juz blad nigdy mi nie wyskakuje. Poza tym nawet na zimnym to i tak gasnie po jakiejs minucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece to koszt niewielki a nawet jak któraś jest jeszcze OK to wymiana tylko na dobre Twojemu silnikowi wyjdzie. Tak jak piszecie wcześniej są też tacy, którzy zaraz na compa wysyłają, ale na te objawy to 90% daje na świeczki. Jak nie - to wyczyść AGR-a lub jak niektórzy piszą EGR-a. Zdjęcie jak wygląda i jak demontuje moge wysłać na maila. pozdrawiam

A kolega nadal wróży i jest przeciwnikiem komputera.

Tak to można pół auta wymienić i nie dojść co było problemem... ???

 

 

moim zdaniem to nie świece , po pierwsze ciężko by zapalała, po drugie to jak słysze auto zapala wiec jak ruszyłeś to tu świece nie mają nic do tego to nie benzyna , tylko do rozruchu i potem w odstwkę idą , jak na moje to sobie egr-a sprawdź czy sie zamocno nie okopcił albo wężyk podciśnienia sie nie zapchał , lub przekaźnik świec sprawdź miernikiem i kabelkiem świeczki dla pewności pozdawiam

Człowieku nie masz pojęcia to nie pisz.

Diesel i tylko na 2 sprawnych świecach będzie odpalał i może to robić bezproblemowo.

Tylko się check pojawi...

 

A poza tym jak wyżej napisałem: "Tak to można pół auta wymienić i nie dojść co było problemem... ??? :

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik odpali nawet z dwoma "uwalonymi" świecami

co nie znaczy że nie należy ich wymieniać

ja bym jeszcze sprawdził pompe wspomagania VACU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia, ze to swiece wydala mi sie o tyle prawdopodobna, ze niemal pewna, bo gdy silnik jest cieply lub nawet lekko rozgrzany to juz blad nigdy mi nie wyskakuje. Poza tym nawet na zimnym to i tak gasnie po jakiejs minucie.

Miałem dokładnie takie same objawy. Pojechałem do mechaniora na Tech-2 i znalazla sie przyczyna - dwie walnięte świeczki żarowe. Po wymianie jak ręką odjął!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie powiedziałem że nie odpali ale chyba lepiej sprawdzić kabelkiem i co nieco poczyścić nie zaszkodzi niż zaraz nowe kupować zresztą w myśl twojej zasady "Tak to można pół auta wymienić i nie dojść co było problemem...''

 

a zresztą szkoda gadać

teorii jest zawsze wiele ale niewiele się sprawdza czasem coś co wydaje sie bezsensu pomaga a zajmie tylko chwile :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak byly mrozy - pojawiala mi sie kontrolka auto z kluczem po starcie na ok 1-2 sek, w serwisie powiedzieli ze wszystko ok, teraz czekam najpierw jak ta kontrolka zgasnie przy starcie zeby zastartowac, i juz sie nie pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności