Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

tak dokladnie jest taki sterownik, nie ma problemu z jego wyjeciem bo jest na srubach i kostce,

wiec co potencjalnie moglo sie tam uwalic??

:()

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Atu już z tranzystorem

Witam! Pomóżcie mi i napiszcie w którym miejscu znajduje sie ten tranzystorek i jak poznać,że jest zepsuty. :lol: Podczas dłuższej próby zapalania samochodu zapala się pomarańczowa kontrolka silniczka,czy to oznacza,że padnięta jest pompa czy jej sterownik,auto ma 185tys przebiegu. pomóżcie........... :wink:

 

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 13:16 ]

Witam! Pomóżcie mi i napiszcie gdzie znajduje się tranzystorek i jak poznać,że jest zepsuty. Jak wcześniej pisałem auto zgasło mi na prostej drodze przy nagłym zahamowaniu i do tej pory nie pali.przy dłuższym kręceniu zapala sie pomarańczowa kontrolka od silniczka,czy to może być padnięta pompa czy też może sterownik od niej. PROSZE O0 RADĘ! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Oznaki wskazują na sterownik pompy.

Ten tranzystor to duży prawy przy wtyczce - będziesz widział przerwaną (przepalona) nóżkę.

 

P.S Jak jest check to sczytaj błędy - w Twoim przypadku będzie zapewne błąd komunikacji po szynie CAN (nie pamiętam nr-u) świadczący o spalonym sterowniku pompy. Błąd pojawia się po długotrwałym (ponad 5 sek) kręceniu rozrusznikiem. Sterownik silnika nie może sie połączyć ze sterownikiem pompy i pojawia się ten błąd.

 

Jak z tym dalej postępować masz już opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z Zafirą 2003r.2.0DTI Przebieg 172tys.km.(udokumentowany) Jeszcze nie miałem możliwości podłączenia pod komputer w celu sczytania błędów (jestem umówiony za 2 dni) Objaw wskazuje właśnie na pompę, kręci ładnie ale nie odpala (zgasła ot tak)

Mam w związku z tym kilka pytań:

 

-wiem, że mam pompę psg16, czy w niej też siadał tranzystor i czy jest możliwość, że tak powiem ""taniej naprawy" ?

 

-jeśli nie, to czy jeśli kupię sprawną używaną pompę to będzie problem z uruchomieniem jej ?

 

-łudzę się jeszcze nadzieją, że może winny jest czujnik wału korbowego, ale czy wtedy też nie chciała by zapalić ?

 

Dam znać po wizycie na kompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Witaj.

 

Nie chcę Cię martwić ale mało zakładów podejmuje się regeneracji tej pompy.

Ponoć Bosch nie produkuje do niej części zamiennych.

 

Nowa to 12 000 zł a używkę widziałem za 3500 zł tylko raz na Allegro.

 

Może z tym być problem :)

 

P.S http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=vp44+psg16

Może to pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz coś więcej wiem. Gość twierdzi, że zrobi sterownik od pompy VP44 PSG16.

Muszę teraz czekać na sczytanie błędów z komputera wtedy będę wiedział co robić.

 

Ale powiem wam, że pompa BOSCHA VP44 PSG16 (z dwoma wtyczkami na sterowniku) to jest dopiero masakra ! Nawet jeśli kupić używaną pompę i zamontować to za samo skalibrowanie trzeba zapłacić ok. 1000zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności