Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Są dwie pary przewodów - z oznaczeniem nie będzie trudności.

Przy wyciąganiu sterownika uważaj na czujnik obrotu wału (trzeba go odkręcić) - nie urwij wstążki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

diesel technika zrobili w garbowie za 1650zł cała pompe mechanicznie i elektronicznie gwarancja rok bez limitu km. p.s Elektronika jest regenerowana i programowana nowej nie wstawiaja za taka cene

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie istnieje takie pojęcie jak regeneracja elektroniki w tych pompach może być naprawa elektroniki polegająca na wstawieniu tranzystora za max 5zł i żadne programowanie wtedy nie jest potrzebne.

Objawy które opisywałeś wcześniej w żaden sposób nie wskazywały na uszkodzoną elektronikę jeśli już to na uszkodzoną mechanikę lub hydraulikę w tej pompie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pisze na karcie gwar. programowanie sterownika psg5 czy cos takiego.

pytalem poiwedzieli ze elektronika stara zostala ale regenerowana.

 

pompe wyjmowali z auta na bank, nawet widac slady silikonu na deklu od rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek47

pisze na karcie gwar. programowanie sterownika psg5 czy cos takiego.

pytalem poiwedzieli ze elektronika stara zostala ale regenerowana.

Podejrzewam że mogli wstawić Ci regenerowany sterownik ale z pompy jakiegoś innego nieszczęśnika i dlatego musieli go programować.

Tylko taki sterownik (z innej pompki) i nowy wymagają programowania.

Więc jeśli nie nowy to albo było tak jak wyżej napisałem albo Cię wykręcili na kasę, innej możliwości nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko taki sterownik (z innej pompki) i nowy wymagają programowania.

Podłączę się do tematu bo jakoś odpowiedzi znaleźć nie mogę. Pacjenta to Astra G z tym nieszczęśnym 2.0 X20DTI. Auto kupiłem, i przejchałem 40 km. Tak dobrze widzicie przejechałem 40 (czterdzieści) km i umarło. Po wykluczeniu chyba wszystkiego padło, że pompa. Naprawa sterownika u mnie sięgała nawet 1500 pln. W związku z tym co wyczytałem na tym forum (że wymiana tranzystorka to tylko chwilowe lekarstwo) postanowiłem kupić pompę po regeneracji. No i tak się stało. Kupiłem, zamontowałem i lipa. Auto nie odpaliło. Odczyt błędów 1631, 1651, 1345. Gość od którego zakupiłem pompę, na telefon bez słowa protestu stwierdził, że wypadki się zdażają i przysłał następną. Wczoraj po montażu i odpowietrzeniu całego układu z nadzieją przystąpiłem do rozruchu i ku...wa nic. Auto dalej nie chce odpalić. Błędów jeszcze nie zczytałem ale pewnie będzie to samo.

Nasuwa mi się tak na prawdę tylko jedno pytanie. Czy po zamontowaniu innej pompy, chociaż z tym samym kodem trzeba auto oddać gdzieś na komputer żeby zestroić całą elektronikę? Gość od którego kupiłem pompę twierdzi, że nie. W necie różne wersje odpowiedzi widziałem i już zgłupiałem do końca. LUDZIE RATUJCIE. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności