Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

OPEL OMEGA B 2.5 V6 Najniższe odnotowane to 9,8 litra gazu na 100 (trasa gdynia-wawa ; 4 osoby;klima ciągle włączona) średnio po mieście paliła 1517 litrów a maksymalnie to do 24 litrów przy predości ponad 200 kmh i po mieście po 6 tyś na pierwszych 3 biegach(automat)

 

 

OPEL ASTRA G 2.0 DI 16V Minimum to 4,54,8 litra na trasie NL-> PL ; średnio po 67 litrów a maks jak pamiętam to 8:)w zależności miasto czy trasa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Benzyniak weźmie ile wlezie. U mnie najniższe spalanie to 11.5 L - 30% trasa - 70% krakowskie korki. Max spalenie 17 L - zima - 20 stopi + ślizganie się po wioskach :oops:

Średnio w mieście ok. 13-14 L Pb.

 

Pozdrawiam!:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTRA F CC C14NZ 8V - spala mnie osobiscie w szczycie 9l , minimum ok.6 l. dokladnie nie jestem wstanie sprawdzic, ale ostatnio jakby mnie mi pali, wiec nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterix G 1,4 Twinport jeżdżący (główie po mieście) w zasadzie tylko na LPG zużywa przeciętnie ok. 10,4 l/100km niezależnie od tego jaką mamy porę roku i czy jeździ z klimą, czy bez. Przy moich szaleństwach na A4 potrafi spalić do 15 l/100 km :oops:

Zużycie benzyny tak na prawdę nigdy nie było sprawdzone i pewnie nie będzie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.8 16v na trasie nie przekraczając 100 - do 6,5 benki, na gazie mieści się w 8, jak szybciej to więcej 120 - 9, 140 - 10 gazu.

 

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 21:02 ]

Wcześniej gdy miałem omegę 2.0 16v w automacie w trasie nie przekraczając 100 paliła 7l benki, na gazie było 10 przy instalacji II generacji. Rekord zas ustanowiła moja żona której w trasie spaliła 8,5l. W mieście paliła 12-15l gazzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tajga75, sory za OT ale masz twinport i instalacje gazowa?:mrgreen:?:oops:?;)???Słyszałem że jest to niewykonalne:d masz zapewne instalke sekwencyjną ale jaką??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdecydowanie tak poprzez charakterystyczną budowe silnika TWINPORT

 

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 23:16 ]

TWINPORT - jakość Opla

TWINPORT to inteligentna technologia firmy Opel, przewidziana dla silników szesnastozaworowych poniżej 1,6 litra pojemności, która w warunkach normalnej, codziennej jazdy pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 10 procent. Dzieje się tak za sprawą przepustnicy zmiennego sterowania przepływem dolotowym w jednym z dwóch portów ssących każdego cylindra oraz wysokiemu stopniowi recyrkulacji spalin. Przy częściowym obciążeniu silnika stopień ten sięga 25 procent, nie wpływa to jednak w żaden sposób na moc silnika i zużycie paliwa przy pełnym obciążeniu.

 

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 23:16 ]

Wiec jakaś zwykła instalacja gazowa nie ma szans

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile moze palic Astra C18NZ caravan

Miałem kiedyś ten motor w Vectrze A sedan - więc masa będzie porównywalna z Astrą kombi. Minimalne zuzycie, jakie uzyskalem na długiej trasie latem (ale bez specjalnego oszczędzania) to 6,7 l / 100 km. Zimą po mieście na krótkich dystansach, to i 14 potrafiła łyknąć. Generalnie trasa średnio 8 l na 100 km, miasto średnio 12 l na 100 km. Wszystkie dane dotyczą Pb95. Dodam, ze silnik nie był nowy. Tzn. palił i chodził pieknie, ale z oszczedności wymieniłem w nim np. tylko 2 przewody WN i nie wymieniłem kopułki i palca rozdzielacza, które były w katastrofalnym stanie. Termostat też chyba był uszkodzony. Gdyby usunąc wszystkie te bolączki, to spokojnie można by odjąc 1 litr od każdego z tych wyników.

A propos spalania innych moich aut, to w V6 wszystko zależy od stylu jazdy. Rozpiętości są olbrzymie. Średnio wychodzi od 9 l / 100 km latem na trasie - przy normalnej jeździe - bez specjalnego oszczędzania, do 16 zimą po mieście na krótkich dystansach. Nie tyle co u Gawlaka :oops: ale i tak wali po kieszeni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności